6 fakti rummi kohta!

6 fakti rummi kohta!

Kui kaua rumm säilib? Kas rumm on gluteenivaba? Miks tasub osta laagerdunud rummi ning milliste jookidega sobib rumm kõige paremini?

1.    Millest rumm tehtud on?

Nii nagu viina valmistamise puhul, puudub ka rummil üks universaalne tootmisviis. Oluline on, et rumm valmistatakse alati suhkru baasil toorainest- tavaliselt kas suhkruroost või melassist. Seetõttu valmistataksegi rummi peamiselt maades, kus kasvatatakse suhkruroogu – Kariibimere saared, Jamaica, Dominikaani Vabariik, Puerto Rico, Kuuba ja Venezuela. 

2.    Kas rumm võib halvaks minna?

Avamata pudelis ei juhtu rummiga midagi, see võib säilida aastakümneid. Avatud pudelis võib rumm aga üsna kiiresti halvaks minna. Rummimeistrid soovitavad tarbida rummi 6 kuu jooksul alates pudeli avamisest.

3.    Kas rumm on magus?

Üsna levinud on arusaam, et rumm on magus, sest on valmistatud suhkruroost. Tegelikult ei ole rumm oma olemuselt magusam kui ükski teine kange alkohol. Seda lihtsal põhjusel - pärm muudab suhkru alkoholiks.

Poelettidel leidub siiski rumme, mis maitsevad üsna magusalt, sest sisaldavad kunstlikke magus-ja värvaineid. Selle vältimiseks tasub alati otsida rummipudelil märget „aged rum“, mis kinnitab, et tegemist on laagerdatud rummiga. 

Laagerdunud rummil on tasakaalus ja naturaalselt magus maitse, mida täiustavad tammevaadi noodid. Magusamat ja külluslikumat maitset tuuakse rummi tavaliselt burbooni vaadis laagerdamise teel. Tammevaadis laagerdumine lisab rummile aga tanniine ja täidlaseid puidu maitsenoote. 

4.    Kas rumm on gluteenivaba?

Kuna rummi tooraine pärineb suhkrutootmise kõrvalsaadusest (rummis puudub teravili), siis vastus on jah, rumm on gluteenivaba. Tegelikult on kõik lisanditeta, täiskasvanutele suunatud, destilleeritud joogid gluteenivabad, sest destilleerimine eemaldab gulteeni. 

5.    Milliste jookidega sobib rumm kõige paremini?

Rumm sobib väga hästi värskete puuviljamahladega (eriti ananassimahla ja lamimimahlaga). Lisaks sobib rumm koolajoogi, ginger ale, ginger beer toonikuga, kookosesiirupi ja erinevate toonikutega. Lisaks saab rummi kasutada paljude klassikaliste kokteilide komponendina, nt Old Fashioned, Negroni ja Tom Collins. Lase fantaasial lennata ning katseta julgelt rummi oma maitsele vastavalt!

6. Mis on roosa rumm?

Tegemist on maitsestatud rummiga, millel on tavalise rummiga võrreldes kergelt magusam ja puuviljasem maitse. Barracuda Raspberry Spiced on keskmisest madalama alkoholisisaldusega rummijook, mis sobib ideaalselt kokteilide valmistamiseks ja puhtalt jääga nautimiseks. Trendika roosa rummi maitses on tunda naturaalseid vaarikaid, sidruni ja vanilje nüansse.

  1. Barracuda Gold Rum 38% 70 cl
    Barracuda Gold Rum 38% 70 cl
    Barracuda Gold on segu rummidest, mis on pärit Kariibimere saarte eri piirkondadest.
    13,99 €
    19,99 € / l

13
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
Toggle Nav