Aasta Vein 2021
Aasta Vein 2021

"Aasta Vein 2021" kuldmedalid pälvisid Masi ja La Chablisienne!

Altia Eesti veinid võitsid "Aasta Vein 2021" konkursil mitmeid medaleid!

MTÜ Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon viis läbi esimest korda “Aasta Veini“ konkursi. Eesmärgiks oli tunnustada aasta parimaid veine kuld-, hõbe- ja pronksmärgiga, mis antakse välja igal kalendriaastal (Veinimessil või eraldi üritusel). Tunnustus annab nii sommeljeedele kui ka tavatarbijatele võimaluse saada kiiret infot väljapaistvate veinide kohta.

Veine hindas professionaalne žürii, mis koosnes Eesti sommeljeedest, joogispetsialistidest ning ajakirjanikest. Kõiki veine hinnati pimedegustatsioonil, hindajatele oli teada veini kategooria ja hind. Kõik veinid serveeriti korrektsel temperatuuril otse pudelist (ei dekanteeritud). 

Sel aastal anti välja 28 kuld-, 84 hõbe- ja 120 pronksmedalit. 

Tore on see, et juba esimesel aastal laekus päris arvestatav kogus erinevas hinnaklassis ja stiilis veine, mis tegi hindamise väga põnevaks. Leidsime huvitavaid ja omanäolisi veine rohkemgi, kui loota ja arvata oskasime. Loodetavasti on järgmisel aastal osalejate hulk veelgi suurem, sest häid veine on Eesti turul rohkelt.“ 
Kristjan Markii, ESA president.

„Aasta Vein 2021“ kuldmedalid

Altia Eesti tooteportfellist pälvisid kuldmedalid Masi Costasera Amarone Classico ning La Chablisienne Chablis 1er Cru Mont De Mileu.

Aasta Vein 2021 Masi
Masi Costasera Amarone Classico
Vein tekitab suulael küpsete puuviljade ümara maitse, milles on vihjeid šokolaadile ja kakaole. Pehmed tanniinid ja happesus on erakordses tasakaalus, sulades intrigeerivalt ühte. Arooms tuleb esile küpsete ploomide ja kirsside tugev bukett.

Serveerimissoovitus
Sobib oivaliselt grillitud ja röstitud punase liha, ulukite, tugevamaitseliste juustude ja šokolaadiga. Ideaalne nautimiseks peale külluslikku õhtusööki.
Aasta Vein 2021 Chablis
La Chablisienne Chablis 1er Cru Mont De Mileu
Vein on värske, mineraalse ja puuviljase iseloomuga ning suurepärases tasakaalus. Aroomis on tunda valget virsikut ja troopilisi puuvilju.

Serveerimissoovitus
Valge kala, austrid, mereannid.
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi