Aasta Vein 2021 kuldmedalid

"Aasta Vein 2021" kuldmedalid pälvisid Masi ja La Chablisienne!

Altia Eesti veinid võitsid "Aasta Vein 2021" konkursil mitmeid medaleid!

MTÜ Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon viis läbi esimest korda “Aasta Veini“ konkursi. Eesmärgiks oli tunnustada aasta parimaid veine kuld-, hõbe- ja pronksmärgiga, mis antakse välja igal kalendriaastal (Veinimessil või eraldi üritusel). Tunnustus annab nii sommeljeedele kui ka tavatarbijatele võimaluse saada kiiret infot väljapaistvate veinide kohta.

Veine hindas professionaalne žürii, mis koosnes Eesti sommeljeedest, joogispetsialistidest ning ajakirjanikest. Kõiki veine hinnati pimedegustatsioonil, hindajatele oli teada veini kategooria ja hind. Kõik veinid serveeriti korrektsel temperatuuril otse pudelist (ei dekanteeritud). 

Sel aastal anti välja 28 kuld-, 84 hõbe- ja 120 pronksmedalit. 

Tore on see, et juba esimesel aastal laekus päris arvestatav kogus erinevas hinnaklassis ja stiilis veine, mis tegi hindamise väga põnevaks. Leidsime huvitavaid ja omanäolisi veine rohkemgi, kui loota ja arvata oskasime. Loodetavasti on järgmisel aastal osalejate hulk veelgi suurem, sest häid veine on Eesti turul rohkelt.“ Kristjan Markii, ESA president.

„Aasta Vein 2021“ kuldmedalid

Altia Eesti tooteportfellist pälvisid kuldmedalid Masi Costasera Amarone Classico ning La Chablisienne Chablis 1er Cru Mont De Mileu.

„Aasta vein 2021“ hõbemedalid

Hõbemedaliga tunnustati veine, mis on omas klassis silmapaistvalt väga head. 

Egobodegas Goru Red (2017.a.) Masi Brolo di Campofiorin  Appassimento (2016.a.) Masi Conti Bossi Fedrigotti Fojaneghe (2015.a.) Raventos I Blanc Raventos i Blanc de Nit Rose (2017.a.) Raventos I Blanc Raventos I Blanc de Blancs (2017.a.) Sainchargny Emerite (2016.a.)

 1. joogikultuur/veiniklubi-hooaja-punased-veinid-masi-costasera-amarone
  Masi Costasera Amarone Classico
  Vivino kasutajate poolt 4,3 punktiga hinnatud ning "Aasta Vein 2023" kuldmedaliga pärjatud punane vein!
  44,99 €
 2. joogikultuur/La-Chablisienne-Chablis-1er-Cru-Mont-De-Milieu
  La Chablisienne Chablis 1er Cru Mont De Milieu
  Vivino kasutajate poolt 4,0 punktiga hinnatud vein! Chablis – maailma kuulsaim valge vein. Legendaarne ning haruldane.
  39,99 €
Toggle Nav