Aasta Vein 2023 võitjad

Aasta Vein 2023 võitjad

Masi Coastasera Amarone della Valpolicella Classico pälvis Aasta Vein 2023 kuldmedali!

Aasta Vein konkurss

Aasta Veini konkursi eesmärk on tunnustada igal aastal parimaid veine kuld-, hõbe- ja pronksmärgiga. Tunnustus annab veinisõpradele ja sommeljeedele kiire, mugava ja ülevaatliku võimaluse leida parimaid veine Eesti veiniturult ja avastada uusi maaletoojaid ja veinide valmistajaid.

„Aasta Vein 2023“ konkursil osalesid 38 ettevõtet. Veine leidus Eestist, klassikalistest veinimaadest, aga ka veinimaana vähem tuntud riikidest nagu Iisrael ja Sloveenia. 2023. aasta konkursil oli kokku 518 veini ja neid degusteerisid seitsme päeva jooksul ligi 30 sommeljeed ja veiniprofessionaali. Kokku anti välja 51 kuld-, 128 hõbe- ja 139 pronksmedalit.

Konkursi korraldaja on MTÜ Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon. ESA on 2000. aastal loodud jookide valiku, serveerimise ja tutvustamisega tegelevate füüsiliste ja juriidiliste isikute ühiskondlik, vabatahtlik, demokraatlikel põhimõtetel tegutsev mittetulunduslik organisatsioon.

Masi Coastasera Amarone della Valpolicella Classico pälvis Aasta Vein 2023 kuldmedali

Aasta Vein kuldmedal - Masi Costasera Amarone Classico

Kuldmedalid pälvisid veinid, mis said 90 ja rohkem punkti, see tähendab rahvusvahelises mõõtmes tipptasemel veini.

Anora Estonia tooteportfellist võitis Aasta Vein 2023 kuldmedali Masi Coastasera Amarone della Valpolicella Classico ning seda juba teist korda! Nimelt hinnati Masi Costasera Amarone Aasta Vein kuldmedaliga ka 2021. aastal. Veini ümaras maitses on tunda vihjeid šokolaadile ja kakaole. Pehmed tanniinid ja happesus on erakordses tasakaalus, sulades intrigeerivalt ühte. Sobib oivaliselt grillitud ja röstitud punase liha, ulukite, tugevamaitseliste juustude ja šokolaadiga. Ideaalne nautimiseks peale külluslikku õhtusööki.

Aasta Vein hõbemedalid

Hõbemedalid pälvisid veinid, mis said 85 ja rohkem punkti - see tähendab oma klassis silmapaistvalt väga hea vein.

 1. joogikultuur/veiniklubi-hooaja-punased-veinid-masi-costasera-amarone
  Masi Costasera Amarone Classico
  Vivino kasutajate poolt 4,3 punktiga hinnatud ning "Aasta Vein 2023" kuldmedaliga pärjatud punane vein!
  44,99 €
  59,99 € / l

Masi Vign´asmara on kuiv valge vein, mille täidlases maitses on tunda kreemisust, meeldivat happesust ning õrna mesisust. Sobib hästi aperitiiviks, kala ja mereandide ja salatite kõrvale. Masi veinikelder kuulub ajaloolisse Valpolicella Classico DOC veinipiirkonda Põhja-Itaalias. Masi veinide valmistamisel jälgitakse personaalsust ja piirkonnale omast autentsust.

Kellerei Bozen Lagrein Aus Gries on täidlase ja ümara maitsega ning siidiste tanniinidega punane vein. Elegantse stiiliga vein sobib serveerida grill- ja ulukilha kõrvale ning laagerdunud juustudega. Kellerei Bozen on innovaatiline veinitootja Põhja-Itaalias alpide jalamil. Veinimaja jaoks on väga oluline keskkonnateadlikkus ja keskkonda säästev mõttelaad.

Mandrarossa Bonera vein kuulub Settesoli veinitootja premium-veinisarja. Vein on täidlase iseloomuga, ilusa struktuuriga ning siidiste vürtsikate tanniinidega. Suurepärane kaaslane liharoogade ja juustude kõrvale.

Aasta Vein pronksmedalid

Pronksmedalid pälvisid veinid, mis said 80 ja rohkem punkti, mis tähendab oma klassis hea vein.

La Chablisenne Chablis Le Finage - vein on värske, mineraalse ja puuviljase iseloomuga, suurepärases tasakaalus, kuiv ning puhta järelmaitsega. Chablis on maailma kuulsaim valge vein. Legendaarne ning haruldane!

Kellerei Bozen Müller Thurgau - kerge ja kuiva stiiliga valge vein, mis sobib hästi aperitiiviks.

Raventos i Blanc, Blanc de Blanc vahuvein - heaks alternatiiviks šampanjale! Maitselt siidine ja heas tasakaalus happesusega.

Sainchargny Cremant De Bourgogne Emerite Brut - maitselt täidlane, siidine ning puuviljase järelmaitsega. Suurepärane kaaslane mereandide kõrvale. Sainchargny on Bourgogne vahuveinitootja, kes tegutseb juba aastast 1975, mil loodi Cremant De Bourgogne apellatsioon.

Chateau del ISH Sparkling Rose 0% - värske ja marjase stiiliga alkoholivaba rosé vahuvein. Sobib serveerida aperitiivina ja koos värskete salatite, sushi, pehmete juustude ja kreemise risottoga. Vahuvein on valmistatud naturaalsetest koostisosadest, veganitele sobilik ning gluteenivaba.

Chateau del ISH Sparkling White 0% - värske ja puuviljase stiiliga alkoholivaba vahuvein. Sobib serveerida aperitiivina ja koos valge kala, mereandide ning vürtsikate aasia roogadega. Vahuvein on valmistatud naturaalsetest koostisosadest, veganitele sobilik ning gluteenivaba.

Masca Del Tacco Susumaniello - elegantse ja marjase stiiliga punane vein. Maitselt on vein kuiv, jõuline, küpsete tanniinidega ja pika järelmaitsega. Sobib serveerida erinevate liharoogade kõrvale, BBQ, puraviku kastmete ja laagerdunud juustudega.

 1. joogikultuur/veiniklubi-hooaja-punased-veinid-susumaniello
  Masca Del Tacco Susumaniello
  Vivino kasutajate poolt 4,2 punktiga hinnatud vein! Mundus Viņi kuldmedaliga hinnatud punane vein on elegantse ja marjase stiiliga.
  12,99 €
  17,32 € / l

Toggle Nav