Altia uus nimi Anora!

Altia uus nimi Anora Estonia AS!

Kaks Põhjamaade juhtivat alkohoolsete jookide tootjat, Altia ning Arcus, ühinesid 1.septembril 2021 aastal. Nüüdsest tegutseb ettevõte „Anora Group Plc“ nime all. „Altia Eesti AS“ juriidiline nimi jääb hetkel Eestis kehtima.

Anora on juhtiv alkohoolsete jookide tootja ja turustaja Põhjamaades ning jätkusuutliku tootmise suunanäitaja kogu maailmas.

Kahe suure ettevõtte ühinemine ning Anora sünd on positiivne uudis, sest sellega kindlustame turul tugevama positsiooni. Konsolideeritud ressursid on muljetavaldavad ning lisaks toob ühinenud ettevõte uut sünergiat ja suuremaid kasvuvõimalusi,“ kommenteerib ühinemist Altia Eesti tegevjuht Imre Avalo.

Anora tooteportfelli kuuluvad ainulaadsed ja tuntud brändid nagu Koskenkorva, Saaremaa Vodka, Saaremaa Gin, Linie, Larsen, Skagerrak, Chill Out, Blossa, Ruby Zin, Wongraven, O.P. Anderson ning Falling Feather. Lisaks esindame rahvusvahelisi partnerite kaubamärke, mis on maailmas kõrgelt tunnustatud ja hinnatud. Anora ekspordib alkohoolseid jooke ligikaudu 30-le erinevale turule üle maailma.

Anora jätkab alkohoolsete jookide, puhta piirituse, loomasööda ja odratärklise tootmist. Lisaks jätkame keskkonnasäästlike pakendite arendamist ning kasutamist.

Anora hinnanguline kogukäive oli 2020. aastal 640 miljonit eurot ja meil töötab 1100 spetsialisti kogu Põhja -Euroopas, Prantsusmaal ja Saksamaal. Ettevõtte aktsiad on noteeritud Nasdaq Helsingi ning  Euronext Oslo börsil.

Toggle Nav