Anora võitis ISC 2023 konkursil kõrgeima Trophy medali ning mitmeid kuldmedaleid.

Anora võitis ISC 2023 konkursil kõrgeima Trophy medali ning mitmeid kuldmedaleid.

Anora Group võitis akvaviitide kategoorias ainsana Trophy medali ning 5 Double Gold auhinda. Lisaks võitsid Anora tooteportfelli kuuluvad tooted mitmeid kuld- ja hõbemedaleid.

International Spirits Challenge asutati aastal 1995 ning on tänaseni üks tunnustatuim rahvusvaheline kange alkoholi hindamise konkurss. ISC konkursid põhinevad rangel ja sõltumatul pimemaitsemise hindamisprotsessil. Maailma juhtivad kangete alkohoolsete jookide tootjad tunnustavad ISC konkursside medaleid kui rahvusvahelise kvaliteedi standardit.

Toodete hindamisel võetakse arvesse nende aroomi, välimust, maitset ning järelmaitset. Võistluse auhinnad jagunevad järgmiselt: Trophy, Double Gold, Gold, Silver ja Bronze.

Anora auhinnatud akvaviit O.P Anderson

Auhinnatud akvaviidid

Akvaviidi kategooria liider oli 2023. aastal Anora Group, võites ainsana „Trophy“ medali akvaviitide kategoorias. Lisaks toodi koju 5 „Double Gold“ medalit, ühe kuldmedali ning ühe hõbemedali.

Anora Estonia tootevalikust hinnati kuldmedalitega Linie Aquavit Original ning O.P. Anderson Aquavit.

Lysholm Linie on maailma vanim akvaviitide kaubamärk. Linie on heas tasakaalus ja pehme maitsega akvaviit, milles on tunda köömneid, tähtaniisi ning peenemaid vanilli ja šerri noote.

O.P. Anderson Aquavit on Rootsi päritolu maitsestatud viin, mille juured ulatuvad aastasse 1891. O.P. Anderson Aquavit on tänapäeval üks populaarsemaid akvaviite. Toode on maitsestatud tasakaalustatud kogustes köömnete, aniisi ja tilliga.

Anora Estonia Akvaviitide valikuga tutvu siin!

Auhinnatud džinnid

London Dry kategoorias hinnati kuldmedali vääriliselt Hernö London Dry Gin 40,5%. Maailmatasemel Hernö Gin on valmistatud kaheksast hoolikalt valitud orgaanilisest ürdist, mille tulemuseks on on ümar, pehme ja kuiv London Dry tüüpi džinn.

Pronksmedaliga hinnati Gibson's London Dry Gin. Tegemist on autentse London Dry tüüpi džinniga, millel on karge ja värske maitse.

Ahinnatud Šoti viski (Scotch Whisky)

Single Malts Up to 12 Years Old kategoorias võitis kuldmedali Glen Mory Single Malt 12YO. Glen Moray 12-aastane viski on laagerdunud hoolikalt valitud Ameerika tammevaatides, et tuua esile Speyside'i regioonile omane pehme ja puuviljane stiil.

Scotch Blends No Age Statement kategoorias pälvis hõbemedali Sir Edward's Smoky Scotch Whisky. Viski valmistamisel on kasutatud suitsutatud turvast, mis annab viskile iseloomuliku suitsuse aroomi ja maitse.

Vivir Blanco ja Reposado tekiilad

Auhinnatud tekiilad

Tequila Blanco 100% Agave kategoorias võitis hõbemedali Vivir Blanco. Mitmete auhindadega pärjatud trendikas Blanco tekiila on valmistatud 100% Highland Blue Weber agaavist. Vivir Blanco on eriliselt pehme maitsega tekiila, milles tuleb esile lisaks värskele agaavile ka kurki ja tsitruselisi noote.

Tequila Reposado 100% Agave kategoorias pälvis hõbemedali Vivir Reposado. Mitmete auhindadega pärjatud trendikas Reposado tekiila on valmistatud 100% Highland Blue Weber agaavist. Tekiila kergelt magusas maitses on tunda vaniljet, karamelli ja suus sulavaid võiseid nüansse.

Auhinnad viinad

Maitsestatud viinade kategoorias hinnati hõbemedaliga Koskenkorva Crafted Classics Lime. Lisaks võitsid hõbemedalid Koskenkorva Climate Action Vodka ning Koskenkorva Original Barley kategoorias.

Koskenkorva Lime Vodka on värske profiiliga laimimaitseline viin, mille aroomis ja maitses on esiplaanil aromaatsed ja mahlased laimid.

Koskenkorva Vodka peamised koostisoad on kohalike Soome farmerite poolt kasvatatud oder ning puhas filtreerimata allikavesi. Koskenkorva Vodka tootmine põhineb ringmajandusel ning piiritusetehase taaskasutusmäär on 99,9%.

 1. joogikultuur/Koskenkorva-Vodka-Climate-Action-70cl-joogikultuur
  Koskenkorva Vodka Climate Action 40% 70 cl
  Koskenkorva Climate Action on maailma esimene viin, mis on valmistatud regeneratiivselt kasvatatud odrast.
  14,99 €
  21,41 € / l

Koskenkorva Climate Action on maailma esimene viin, mis on valmistatud regeneratiivselt kasvatatud odrast. Keskkonnasõbralikult toodetud Climate Action Vodka võitleb sõna otseses mõttes kliimamuutuste vastu ja on Altia ja Baltic Sea Action Groupi (BSAG) pikaajalise ühise koostöö tulemus.

World Speciality Spirits

Siia kategooriasse kuuluvad erinevad alkohoolsed joogid alates ürdilikööridest kuni rakini. Anora Estonia tooteportfellist võitis Distilled Speciality Spirits Schnapps kategoorias kuldmedali Gammel Dansk. Gammel Dansk on pehme ja mõrkjas bitter Taanist, mida valmistatakse aastast 1964. Bitter on maitselt kuiv ja mõrkjas ning vürtsika järelmaitsega.

Auhinnatud liköör

Irish Cream Dairy kategoorias hinnati hõbemedaliga O’Mara’s Irish Cream. O’Mara’s Country Cream on nr 1 Iiri kooreliköör USA-s! O’Mara’s likööri rikkalik maitse on segu parimast Iiri koorest, suussulavast šokolaadist ja kvaliteetsest veinist.

ISH Spirits auhinnatud alkoholivabad joogid

Auhinnatud alkoholivabad joogid

Alkoholivabade jookide kategooria on muutumas üha olulisemaks kategooriaks. Anora Estonia tooteportfelli kuuluvad pronksmedaliga hinnatud ISH London Botanical Spirit ning ISH Mexican Agave Spirit.

 1. joogikultuur/London-Botanical-Spirit-alkoholivaba-dzinn
  ISH London Botanical 0,5% 50 cl
  Värske ja tsitruseline alkoholivaba jook, mis sobib kasutamsieks džinnimaitselistes kokteilides kange alkoholi asemel.
  19,99 €
  39,98 € / l

ISH on maailmas kõrgelt auhinnatud alkoholivabade jookide tootja Taanist. Kõik ISH-i tooted on valminud jätkusuutlikult, kasutades taaskasutatud materjale ja sisaldades ainult naturaalseid koostisosi. Tooted on veganitele sobilikud ning gluteenivabad.

Vaata ISH tootevalikut siin!

Toggle Nav