Averna
Averna

Averna

Autentse maitsega bitterliköör Itaaliast!

Averna bitterlikööri salajane retsept pärineb 19. sajandist ning seda valmistatakse tänaseni iidse retsepti järgi. Unikaalse maitse ja aroomiga bitterlikööri retsepti töötasid välja Benediktiini mungad Vahemere ravimtaimedest. 

1868.a kinkis munk Frá Girolamo retsepti tekstiilikaupmehele Salvatore Averna´le tänutäheks kohalikule kogukonnale pühendumise eest. Salvatore alustas likööri tootmisega ning alates sellest ajast on salajast retsepti põlvest põlve edasi antud.

Averna kuninglik patent

1912. aastal andis Itaalia kuningas Vittorio Emanuele III Avernale õiguse printida pudelile kuninglik vapp kirjaga: „kuninglik patent“. 
Alates 1978. a. on  Averna bitterliköör Itaalias turuliider ning ei puudu ühestki majapidamisest. 90ndatel kogus Averna ülemaailmset tuntust ning jõudis ka USA turule. 

 

Averna bitterliköör
Averna bitterlikööri tarbitakse jääga ning kumerast klaasist.

Avernat valmistatakse vaid looduslikest koostisosadest

Averna bitterlikööri valmistatakse hoolikalt valitud ravimtaimedest, nende juurtest ning naturaalsetest vürtsidest. Likööril on tasakaalus mõru-magus maitse, milles on tunda salvei, lagritsa, mürdi, rosmariini ning teiste ürtide vihjeid ja tsitruste noote. Likööri ürdises aroomis on õrnalt tunda ka apelsini.

Averna bitterlikööri tarbitakse jääga ning kumerast klaasist, mis avab likööri kompleksse maitsepaleti. Enne tarbimist lisatakse joogi sisse ka apelsinikoore viil, mis ergutab meeli. 

Alates 2014. a kuulub Averna Gruppo Campari gruppi.

Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi