Averna

Autentse maitsega bitterliköör Itaaliast!

Averna bitterlikööri salajane retsept pärineb 19. sajandist ning seda valmistatakse tänaseni iidse retsepti järgi. Unikaalse maitse ja aroomiga bitterlikööri retsepti töötasid välja Benediktiini mungad Vahemere ravimtaimedest. 

1868.a kinkis munk Frá Girolamo retsepti tekstiilikaupmehele Salvatore Averna´le tänutäheks kohalikule kogukonnale pühendumise eest. Salvatore alustas likööri tootmisega ning alates sellest ajast on salajast retsepti põlvest põlve edasi antud.

Averna kuninglik patent

1912. aastal andis Itaalia kuningas Vittorio Emanuele III Avernale õiguse printida pudelile kuninglik vapp kirjaga: „kuninglik patent“.  Alates 1978. a. on  Averna bitterliköör Itaalias turuliider ning ei puudu ühestki majapidamisest. 90ndatel kogus Averna ülemaailmset tuntust ning jõudis ka USA turule. 

Averna bitterlikööri tarbitakse jääga ning kumerast klaasist.

Averna bitterliköör

Avernat valmistatakse vaid looduslikest koostisosadest

Averna bitterlikööri valmistatakse hoolikalt valitud ravimtaimedest, nende juurtest ning naturaalsetest vürtsidest. Likööril on tasakaalus mõru-magus maitse, milles on tunda salvei, lagritsa, mürdi, rosmariini ning teiste ürtide vihjeid ja tsitruste noote. Likööri ürdises aroomis on õrnalt tunda ka apelsini.

Averna bitterlikööri tarbitakse jääga ning kumerast klaasist, mis avab likööri kompleksse maitsepaleti. Enne tarbimist lisatakse joogi sisse ka apelsinikoore viil, mis ergutab meeli. 

Alates 2014. a kuulub Averna Gruppo Campari gruppi.

  1. Averna Amaro 29% 100 cl
    Averna Amaro 29% 100 cl
    Averna Amaro on bitterliköör, mis omab tähtsat rolli Itaalia kultuuris. Avernat tehakse vaid lood...
    25,99 €
    25,99 € / l
Toggle Nav