Lihtsad kokteilid kodus valmistamiseks

Baarmen õpetab: 4 kokteili kodus valmistamiseks

Esmaklassiliste kokteilide poolest tuntud kokteilibaari Botaanik peabaarmen ja omanik Andres Siemi sõnul on viin ideaalne kokteilide koostisosa, sest ei ole maitselt liiga võimukas ning laseb teistel koostisosadel enda kõrval särada.

Viina maitseomadused on ilmselt ka põhjuseks, miks just see kange jook on paljude kokteiliklassikasse kuuluvate kokteilide koostisosa. Vodka Martini, Bloody Mary, Espresso Martini, Cosmopolitan, Moscow Mule, White Russian, Screwdriver, Harvey Wallbanger – neid nimesid on kuulnud kõik, kes kasvõi kordki elus kokteili maailmaga tutvust teinud. Seepärast valis peabaarman kokteilide meistriklassi staariks Saaremaa Vodka.

"Kokteilide valmistamine on üldiselt üks väga loominguline protsess."

„Kuigi kokteilibaaris hoolitseb külalise eest kogenud kokteilimeister ja maitsvale joogile lisandub mõnus atmosfäär, saab kokteilimaailmaga edukalt tutvust teha ka kodus. Kodused kokteiliretseptid pole kivisse raiutud ning kokteilide valmistamine on üldiselt üks väga loominguline protsess. Tihti sünnivad põnevad versioonid kuulsatest kokteilidest mõne koostisosa asendamisel, sest seda õiget polnud kodus käepärast, samuti võib kodune versioon originaalist erineda, sest valmistajale meeldib hoopis hapum või magusam maitse,“ avab Siem kokteilimaailma põnevaid tahke.

Mida koduseks kokteilivalmistamiseks vaja läheb?

Baarmani töövahendite arsenali kuuluvad šeiker, segamisklaas, mensuur ja segamislusikas. Kui inimene on imelise kokteilimaailma avastamisjärgus, siis neid pole tingimata kohe vaja osta. Segamisklaasi asendab purk, klaas või vaas ning šeikeri töö teeb ära kaanega purk. Kui esimesed sammud kokteilimaailmaga tutvumisel tehtud, siis võib juba investeerida headesse töövahenditesse. 

Kui töövahendid valmis, siis on aeg hakata kokteile valmistama!

14
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
Toggle Nav