Codorniu
Codorniu

Codorniu

Codorniu veinikoda on rajatud 1551.a. ja kuulub tänini perekonna omandusse. Veinikoda on Hispaania esimese cava tootjaks. Esimene pudel traditsioonilisel meetodil valmistatud cavat avati 1872.a.
Codorniu
Anna de Codorniu

Anna de Codorniu Brut on ainulaadne cava, mille valmistamisel kasutatakse lisaks tavapärastele sortidele Chardonnay viinamarja. Esimene pudel traditsionaalsel meetodil valmistatud cavat avati 1872. a. Kõik Codorniu cavad valmistatakse rangelt Methode Traditsionelle reegleid järgides.

Anna de Codorniu cavad on pühendatud Anna Codorniu mälestusele - armastatud naisele, kellega Manual Raventós 1659. a. abiellus. Selle tulemusena ühinesid kaks pikaaegsete veinitootmistraditsioonidega perekonda. Anna de Codorniu on Hispaania nr 1 cavabränd, mida müüakse tootja kodumaal kõige enam.

Kuldmedal Concours Mondial 2009.

Värvus - kirgas õlekõrrekollane. Peened püsivad mullid.
Aroom - intensiivsed aroomid, esile kerkivad banaani-, sidruni- ja ananassinoodid, mis on omased Chardonnay marjale.
Maitse - suulael kerge ja värske, ideaalne tasakaal happesuse ning jääksuhkru vahel, mis teeb selle kuiva vahuveini armastajate lemmikuks. 

Kuiv vahuvein sobib ideaalselt aperitiiviks ja on heaks kaaslaseks mereandide kõrvale nagu vähilised, krevetid, valge kala road. Proovi ka sushija õrnalt vürtsika carpazzio kõrvale.
Enne serveerimist hoida pudelit vähemalt 1 tund horisontaalasendis 4-6 °C juures. Avades hoia jahutatud pudelit 45 ° nurga all, eemalda aeglaselt kork ning vala koheselt pokaalidesse.
Soovitatav serveerimistemperatuur 5-8°C.

Anna de Codorniu kohta rohkem infot siit 

Codorniu
Codorniu vahuveini kelder

Cava Clasico on segu, mis on täpne koopia Josep Raventose poolt loodud cavast, mis avati 1872. aastal. Äärmiselt värske, marjane ning hea tasakaaluga, lõpp kuiv.

Värvus - puhas kollane, elavate mullidega.

Aroom - äärmiselt puuviljane ning täis värskust.

Maitse - suulael mõnusalt värske ja elav, tunda eelkõige õunanoote ning röstinüansse.

Sobib hästi Vahemere köögiga, samuti kuivatatud puuviljade ning pähklite kõrvale. Hea kaaslane ka juustudele ja riisiroogadele ning grillitud kalale. Serveerida 10°C juures.

Codorniu veinimaja koduleht 

Codorniu
Eestis on saadaval lai valik Codorniu vahuveine
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi