"Bestselling classic cocktails 2023" TOP 10!

Kange alkoholi hindamise ajakiri „Drinks International“ viis läbi iga-aastase uuringu, mille eesmärk on välja selgitada enimmüüdavate kokteilide paremusjärjestuse tabel. Küsitlus viidi läbi 2022. teises pooles ning selles osales kokku 100 baari 33 erinevast riigist, millest 34% vastanutest moodustavad Euroopa baarid.

Esikümnesse kuuluvate kokteilide retseptid on saadavad ka Joogikultuuri lehel, mis annab igaühele võimaluse valmistada ja proovida maailma parimad klassikalisi kokteile. Põnevat katsetamist kokteilimaailmas!

Nr.1. Negroni

Klassikaline Negroni kokteil loodi 1919. aastal. Negroni on IBA (International Bartender Association) ametlik kokteil ja valmistatakse kogu maailmas vastavalt sellele originaalsele retseptile - alati Camparist.

Nr. 2. Old Fashioned

Klassikaline Old Fashioned valmistatakse viskist ja bitterist. Kokteilile võib lisada ka tükike suhkrut.

Nr.3. Margarita

Margarita on ideaalses tasakaalus maitsega kokteil, milles harmoneeruvad omavahel magusus, hapukus, soolasus ja mõrudus. Lisaks on kokteilil värskendav tsitruseline maitseprofiil.

Nr. 4. Espresso Martini

Täidlase ja rikkaliku maitsepaletiga Espresso Martini kokteil valmistatakse kohviliköörist, värskest espressost ning vodkast. 

Nr.5. Daiquiri

Täiuslikus tasakaalus tsituseline rummikokteil, mida võib valmistada mitmel põeval viisil. 

Nr. 6. Dry Martini

Klassikaline kooslus džinnist ja kuivast vermutist. Kaunista oliivide või sidrunikoorega! 

Nr.7 Whiskey Sour

Siidise tekstuuriga ning rikkaliku maitsega kokteil. Joogikultuuri lehelt leiad mitme erineva karakteriga Whisky Sour kokteili.

Nr. 8 Manhattan

Elegantne kokteil, milles on tunda vermuti ürdisust ning viski karamelliseid ja suitsuseid noote. 

Nr.9 Aperol Spritz

Nr 1 Spriz-kokteil! Trendikas kokteilis harmoneeruvad ümarad mõrkjasmagusad noodid värske tsitrusega, moodustades täiusliku maitseelamuse.

Nr. 10 Penicillin

Peen ja kompleksne jook, milles on tunda vermuti ürdisust ning viski karamelliseid ja suitsuseid noote. 

Toggle Nav