Glen Moray Single Malt viski

Glen Moray viskid on unikaalse ja heas tasakaalus pehme maitsega.

Õlletehasest viski tootmiseni

Glen Moray viskitehas sai alguse 1830.a. Elgin West õlletehasest, mis tootis kohalikku õlut. Esimene viski toodeti samas tehases 1897.aastal. Glen Moray viskitehas asub River Lossi jõe ääres Elgin’i linnas, mis on ütlasi Šotimaal asuva Speyside’i regiooni pealinnaks. 

Speyside'i regioonile tüüpiline pehme ja puuviljane stiil on iseloomulik ka Glen Moray ühelinnase viskidele. Kõik viskid valmivad pot-still meetodil ning küpsevad endistes burbooni tammevaatides. Lisalaagerdus toimub veinivaatides, mis lisavad valmivale viskile maitsenüansse.

Vaata Glen Moray Single Malt viski valmistamist SIIT.

Glen Moray valmistamine

Glen Moray - unikaalse heas tasakaalus maitsega viskid

1999. a oli Glen Moray jaoks märgilise tähtsusega, sest sel aastal võttis viskimeister Edwin Dodson kasutusse viski küpsemise Chenin Blanc’i ja Chardonnay vaatides, mis on innovaatiline lähenemine ja Glen Moray brändi jaoks revolutsiooniline.

Glen Moray Master Distiller

Glen Moray viskimeister

Alates 2021. a. on Glen Moray viskimeister Stephen Woodcock. Tema teadmised ja kogemused viskide laagerdamisest pakuvad uusi avastusi kõigile viskisõpradele.

Stephen võitis 2023 aastal Icons of Whisky Scotland Awards võistlusel "Master Distiller" tiitli.

Elgin Classic viskivalik

2014. a. täienes Glen Moray tootevalik „Elgin Classic“ viskidega. Viskid laagerduvad lisaks burbooni vaadile ka endistes Cabernet Sauvignon, Chardonnay, portveini ja sherry vaatides. Veinivaadis laagerdumine lisab viskile unikaalseid maitseomadusi.

Glen Moray Product Range

Glen Moray tootevalik Eestis

Anora Estonia tooteportfelli kuuluvad Glen Moray Classic Single MaltGlen Moray Classic Sherry Cask Finish ning Glen Moray Classic Chardonnay Cask Finish.

Alates 2008. aastast kuulub Glen Moray viskitehas Bardinet gruppi. 

Glen Moray Distillery. 

Toggle Nav