Hutter Grüner Veltliner

Weingut Nigl veinimaja asub Kremstali piirkonnas Senftenberger Kirchenberg mäe jalamil. Selles veinimajas elas 12 sajandil Prints Starhemberg ja alates 1994. a toimetab seal perekond Nigl. Veinimaja on traditsiooniliste Austria Veinimajade Assotsiatsiooni liige (Traditional Austrian Wineries; "Österreichische Traditionsweingüter”).
Kala Mereannid
Kala Mereannid
Salat
Salat
Juust
Juust

Krems Valley-s kasvatakse peamiselt Grüner Veltlinerit ja Rieslingut, kuid ka Muscatelleri ja Sauvignon Blanci populaarsus kasvab.  Grüner Veltliner ja Riesling sellest piirkonnast on aga Austria ühed hinnatuimad veinid üldse.
Kremstal asaub 70 km kaugusel Viinist, ideaalne piirkond, kus pinnaseks on mineraalide rohked kivimid: graniit, gneiss, kiltkivi ja ambfiboliit. Päevased temperatuurid on kõrged ja öised jahedad, andes tulemuseks hea värskuse ja kontsentratsiooni viinamarjadele.

Hutter Grüner Veltliner on valmistatud marjadest, mis on pärit Senftenberg-i mäe jalamilt, vein on kuiv, jääksuhruga 2,8g / l kohta.

Maitseomadused ja aroom

Aroomis kerkivad esile rohelised ürdid, tsitrusviljad, roheline õun, troopilised puuviljad ja  mineraalsus. Maitselt ilusa happesusega, kuiv – kergelt vürtsika noodiga, värske järelmaitsega.

Serveerimissoovitus     

Spargel, kitsejuustuga rohelised salatid, mereannid.
Serveerimistemperatuur 7ºC.

Tootekirjeldus
Tüüp
Valge vein
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Weingut Nigl
Viinamarjasort
Grüner Veltliner
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi