Louis Roederer Brut Vintage 2014 Champagne

Louis Roederer Brut Vintage šampanja on maitselt energiline, pehme ja rikkalik.
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Reimsi linnas paiknev Louis Roederer (1776) on üks väheseid siiani pereomanduses olevaid šampanjamajasid. Louis Rodererile kuulub Champagne piirkonnas 240 hektarit, olles sellega üks suurimaid viinamarja aedade omanikke. 

Esimesed aiad  - 100 hektarit osteti juba aastal 1850. aastal. Nende veinikeldrid on 7km pikad ning raiutud pinnasesse. 25% veine kääritatakse tammest vaatides ja 75% metallist tankides.

Louis Roederer hoiab eriti hoolikalt oma aedu, kasutades biodünaamililise põllumajanduse põhimõtteid. Samuti on saagikus 30% šampanjapiirkonna keskmisest madalam, mis tagab viinamarjade kontsentreerituma maitse. Louis Roderer laagerdab oma šampanjasi 2 korda kauem, kui seda ette näeb reeglistik.

Tänasel päeval on Louis Roederer esindatud rohkem kui 100-s riigis. Kogu tootmismaht on 3,5 miljonit pudelit, millest 75% eksporditakse.

Vintage 2014 šampanja on pärit 100% nende enda aedadest, ligi 8% veinist on tammes vaatides kääritatud, malolaktilist fermentatsiooni ei kasutata. Laagerdumine - 4 aastat setetel keldris ja 6 kuud peale pudeldamist.

Maitseomadused ja aroom

Aroomis on värske tsitrus, taustal vanilje ja suitsused aroomid, röstitud mandlid. Maitselt energiline, pehme ja siidise happesusega, rikkalik, mitmekesine ja kompleksne aastakäigu šampanja.

Serveerimissoovitus     

Siig kooreses kastmes, mereannid. Serveerida 6°C juures.

Tootekirjeldus
Tüüp
Šampanja
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Louis Roederer
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
70% Pinot Noir, 30% Chardonnay
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi