Louis Roederer Cristal 2014

Louis Roedereri lipulaev, Cristal, valmistatakse vaid parimatel aastatel. Cristali ajalugu algab aastal 1876, mil seda hakati valmistama Vene tsaar Alexander II nõudliku maitse järgi.
Aperitiiv
Aperitiiv
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Vene tsaar Alexander II palus ta Roedereril valmistada jook läbipaistvas pudelis lameda põhjaga ning kuldse sildiga. Lame pudeli põhi pidi kindlustama selle, et pudeli alla ei ole pomm peidetud. Pudeli läbipaistev värv pidi näitama, et tegemist ei ole mürgitatud joogiga. Šampanja toodeti parimatest ja vanimatelt puudelt saadud viinamarjadest. Pudel ise oli tol ajal valmistatud erilisest kristall – selgest tugevast klaasist, mille järgi sai šampanja ka oma nime - „Cristal Champagne“. Cristalist sai maailma esimene tõeliselt prestiižne šampanja. Cristali tarbeks korjatakse viinamarjad Chardonnay (40%) ja Pinot Noir (60%)  7-st erinevast Grand Cru aiast Montagne de Reims, Marne ja Côte des Blancs aladelt. Viinamarjapuude keskmine vanus on 35 aastat, pinnas on hästi fossiilide rohke ja kriidine, andes šampanjale tulemuseks erilise elegantsuse ja mineraalsuse.  Veini esmane kääritamine toimub 68% terasmahutites ning 32% suurtes tammevaatides, malolaktilist kääritamist ei kasutata, et säilitada võimalikult algupärane ja puhas stiil. Šampanjat laagerdatakse 8 aastat setetel, seejärel pannakse pudelisse ning seisab veel 8 kuud veinikeldris enne kui müügile jõuab.

Louis Roederer Cristal 2014 on valmistatud valitud marjadest, mis on pärit 39-lt parimalt orgaaniliselt põllult, 7-st külast - 60% Pinot Noir, 40% Chardonnay. 2014 oli suurepärane aastakäik. Tänu ohtratele päikesetundidele kevadel ja suve lõpus said marjad hästi küpseda ja tulemuseks saadi eriti puuviljase ja mineraalse karakteriga vein. Kriitikud on öelnud, et see on tõeline „Cristali stiili“ aastakäik. Cristal 2014 sobib nautimiseks juba praegu, kuid omab ka 10 aastast säilitamise potentsiaali.

Maitseomadused ja aroom

Komplekssed aroomid, tajuda kuivatatud puuviljad, valged lilled, röstitud pähklid. Hästi kontsentreeritud võimas veinilik maitse, elegantne, siidine tekstuur, peen hape,  mineraalne ja marjane. Pikk ja sügav järelmaitse. 

Serveerimissoovitus     

Ideaalne aperitiiv, austrid, mereannid, valged kalad. Serveerida 6°C juures.

Tootekirjeldus
Tüüp
Šampanja
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Louis Roederer
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
60% Pinot Noir, 40% Chardonnay
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi