Louis Roederer Cristal Rose 2013 Champagne

Cristal - Louis Roedereri lipulaev!
Cristal Rose on mahlase ja siidise maitsega šampanja.
Salat
Salat
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Louis Roedereri lipulaev, Cristal, valmistatakse vaid parimatel aastatel. Cristali ajalugu algab aastal 1876, mil seda hakati valmistama Vene tsaar Alexander II nõudliku maitse järgi. Nimelt palus ta Roedereril valmistada jook läbipaistvas pudelis lameda põhjaga ning kuldse sildiga. Lame pudeli põhi pidi kindlustama selle, et pudeli alla ei ole pomm peidetud. Pudeli läbipaistev värv pidi näitama, et tegemist ei ole mürgitatud joogiga. Šampanja toodeti parimatest ja vanimatelt puudelt saadud viinamarjadest. Pudel ise oli tol ajal valmistatud erilisest kristall – selgest tugevast klaasist, mille järgi sai šampanja ka oma nime - „Cristal Champagne“. Cristalist sai maailma esimene tõeliselt prestiižne šampanja.  Esimene Cristal Rose Cuvee tehti aastal 1974 – 100 aastat pärast Cristali sündi.

Cristal Rose marjad on pärit Aÿ, Avize, Mesnil-sur-Oger Grand Cru aedadest. 20% baaasveinist laagerdub tammes ja malolaktilist fermentatsiooni ei tehta. Cristal Rose laagerdunb 6 aastat setetel pudelis.
2013 aasta oli erakordselt jaheda kevadega, kuid suvi oli soe ja päikeseküllane, tasakaalus sademetega. Korje ajal oktoobris oli jahe ja kuiv  - tulemuseks ilus klassikaline aastakäik.

Maitseomadused ja aroom

Aroomis värskelt korjatud metsvaarikas, metsmaasikas, tsitrsuviljad, taustal mandlid ja röstitud leib. Maitselt intensiivne, mahlane, siidine, puuviljane ja punaste marjade iseloomuga. Olemuses on tajuda kreemine mull,  vaarikad ning järelmaitses magusad tsitrusviljad ja mineraalsus.

Serveerimissoovitus

Sobib hästi  salatitega, rasvase kalaga.  Serveeri 6°C juures.

Tootekirjeldus
Tüüp
Šampanja
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Louis Roederer
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
55% Pinot Noir, 45% Chardonnay
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi