Louis Roederer Cristal Vinotheque 2000

Louis Roederer Cristal Vinotheque 2000 - erakordne meistriteos, mida iseloomustavad mineraalne värskus ja siidine tekstuur.
Aperitiiv
Aperitiiv
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Louis Roedereri lipulaev, Cristal, valmistatakse vaid parimatel aastatel. Cristali ajalugu algab aastal 1876, mil seda hakati valmistama Vene tsaar Alexander II nõudliku maitse järgi. Nimelt palus ta Roedereril valmistada jook läbipaistvas pudelis lameda põhjaga ning kuldse sildiga. Lame pudeli põhi pidi kindlustama selle, et pudeli alla ei ole pomm peidetud. Pudeli läbipaistev värv pidi näitama, et tegemist ei ole mürgitatud joogiga. Šampanja toodeti parimatest ja vanimatelt puudelt saadud viinamarjadest. Pudel ise oli tol ajal valmistatud erilisest kristall – selgest tugevast klaasist, mille järgi sai šampanja ka oma nime - „Cristal Champagne“. Cristalist sai maailma esimene tõeliselt prestiižne šampanja. 

Cristal Vinotheque marjad 58% Pinot noir ja 42% Chardonnay on pärit Verzenay, Verzy, Beaumont-sur-Vesle, Ay, Avize, Mesnil-sur-Oger, Cramant Grand Cru aedadest. Vein on laagerdunud osaliselt (24%) tammes. Malolaktilist fermentatsiooni ei tehta. 2000 aastakäik oli väga kaootiline ja keeruline aasta. Piirkonda tabas mitu rahetormi, millest viimane oli juuli alguses. Suvi üldiselt oli aga päikeseküllane ja piisavate sadametega, mis andis tulemuseks eriti elegantse Chardonnay.​

Cristal Vinotheque 2000 on hinnatud rohkem kui kümne kriitiku poolt vähemalt 96 punkti vääriliselt!

Maitseomadused ja aroom

Eriti peene mulliga, aroomis kollased puuviljad, pähklid mesi ja mandlid. Tekstuur paitab suulage õrnalt ja lainetega. Mullid sulanduvad harmooniliselt veini olemusse ja täiendavad diskreetselt selle kestvat mineraalset värskust. See on vein, mis on ühtaegu helde ja küps, kuid samas tähelepanuväärselt vaoshoitud. Erakordset meistriteost iseloomustab mineraalne soolane värskus, järelmaitses kerge siidine struktuur. Täiuslikkus.

Serveerimissoovitus     

Ideaalne aperitiiv, austrid, mereannid, valged kalad. Serveerida 6°C juures.

Tootekirjeldus
Tüüp
Šampanja
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Louis Roederer
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
60% Pinot Noir, 40% Chardonnay
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi