Koskenkorva Vodka Climate Action viin

Koskenkorva Vodka Climate Action

Koskenkorva Vodka Climate Action – maailma esimene viin, mis on toodetud regeneratiivselt kasvatatud viljast!

Koskenkorva Climate Action on maailma esimene viin, mis on valmistatud regeneratiivselt kasvatatud odrast. Keskkonnasõbralikult toodetud Climate Action Vodka võitleb sõna otseses mõttes kliimamuutuste vastu ja on Altia ja Baltic Sea Action Groupi (BSAG) pikaajalise ühise koostöö tulemus. Regeneratiivne ehk taastav põllumajandus eemaldab atmosfäärist liigse süsinikdioksiidi (CO2) ja ladustab selle maasse. See vähendab nii süsinikdioksiidi heidet kui ka parandab bioloogilist mitmekesisust, vähendab erosiooni ja muudab mulla toitvamaks, kasvatades saagikust. 

Regeneratiivse põllumajanduse kasutuselevõtt kõikide maailma põllumeeste poolt aitaks atmosfäärist eemaldada ligikaudu 322 miljardit tonni CO2, mis on kümme korda rohkem kui tänane globaalne süsinikdioksiidi koguheide aastas.

Koskenkorva Vodka Climate Action on nn Single Estate ehk ühe põllumajandusliku piirkonna viin, mis on toodetud põllumees Jari Eerola kinnistul (Setälä-Eerola farm) Lõuna-Soomes 2020. aasta suvel. Eerola on kasvatanud otra vastavalt BSAG Carbon Action platvormi kehtestatud kriteeriumidele ja see on läbinud auditi 2020. aasta augustis.

Climate Action Koskenkorva
 1. joogikultuur/Koskenkorva-Vodka-Climate-Action-70cl-joogikultuur
  Koskenkorva Vodka Climate Action 40% 70 cl
  Koskenkorva Climate Action on maailma esimene viin, mis on valmistatud regeneratiivselt kasvatatud odrast.
  14,99 €
  21,41 € / l

Koskenkorva eesmärk on olla maailma kõige jätkusuutlikum viin!

Koskenkorva Vodka Climate Action’i turule toomine viib Koskenkorva kaubamärgi veel ühe sammu lähemale eesmärgile olla maailma kõige jätkusuutlikum viin. 2018 aasta lõpus hinnati Altiat konkursil Drinks Business Green Awards tiitliga Green Company of the Year. Tiitel omistati Altiale just eelkõige Koskenkorva piiritusetehase  keskkonnasõbralikkuse tõttu. Tehase ringmajanduse ja taaskasutuse määr on 99,9%, mis tähendab, et tehas töötab sisuliselt jäätmevabalt. Aasta jooksul kasutatavast 200’000 tonnist odrast ei lähe mitte midagi raisku, isegi odra kestad kasutatakse ära biokütusena Koskenkorva bioenergia jõujaamas auruenergia tootmiseks. 

Koskenkorva Climate Action Vodka valiti 2020 aasta lõpus The Spirit Business’i poolt

50 kõige innovatiivsema alkohoolse toote hulgas 4 kohale!

 1. joogikultuur/Koskenkorva-Vodka-Climate-Action-70cl-joogikultuur
  Koskenkorva Vodka Climate Action 40% 70 cl
  Koskenkorva Climate Action on maailma esimene viin, mis on valmistatud regeneratiivselt kasvatatud odrast.
  14,99 €
Toggle Nav