Green Awards

Koskenkorva Vodka kannab odra jäätmevaba kasutamise eest rohelist märgist

Alates märtsist 2019 kannab Koskenkorva Vodka "Green Company of the Year" märgist, kuna Koskenkorva piiritusetehases on hästi korraldatud bio- ja ringmajandus.

Green Company of the Year

“Altia Koskenkorva piiritusetehas on jõudnud odra kasutamisel jäätmevaba tootmiseni ning 2018. aasta lõpus hinnati Altiat konkursil Drinks Business Green Awards tiitliga Green Company of the Year. Lisaks sellele, et toodetav piiritus täidab kõige rangemad kvaliteedinõuded, on Altia grupi toodetes kasutatav piiritus pärit rahvusvaheliselt tunnustatud keskkonnasõbralikust Koskenkorva tehasest. Auhinna tõttu otsustas Altia lisada Koskenkorva Vodkale rohelise märgise,” räägib Altia Eesti AS-i juhatuse liige Imre Avalo.

200 000 tonnist odrast ei lähe midagi raisku

Koskenkorva tehases aasta jooksul kasutatavast 200 000 tonnist odrast ei lähe mitte midagi raisku. Umbes veerand odrast kasutatakse piirituse tootmiseks, kolmandik läheb kasutusse loomasöödana ning 36% kasutatakse tärklise tootmiseks näiteks pakenditööstuses. Odraaganad kasutatakse biokütusena ära Altia jõujaamas, mille toodetud auru kasutatakse destilleerimiseks ning energiatootmises tekkinud tuhka kasutatakse väetisena.

Koskenkorva piiritusetehase CO2 heitekogused vähenenud poole võrra

Tänu taastuvenergiale on Koskenkorva piiritusetehase CO2 heitekogused vähenenud poole võrra. Ettevõte on samuti võtnud südameasjaks Läänemere ja teiste veekogude kaitsmise, propageerides jätkusuutlikku põllumajandust. 

Koskenkorva Vodka puhas vesi

Lisaks Soome odrale on Koskenkorva Vodka teiseks põhiliseks koostisosaks puhas vesi. Altia Rajamäki villimistehases kasutatakse puhast filtreerimata põhjavett, mis täidab kõik kvaliteedinõuded ilma igasuguse keemilise või mehhaanilise töötluseta. Puurimispiirkondade maa kuulub Altiale ning põhjavee kaitsmiseks on nendel aladel piiratud ehitustegevus ning seal luuakse kaitsealasid. 

Loe toote kohta rohkem SIIT.

  1. joogikultuur/Koskenkorva-Organic-Vodka-joogikultuur
    Koskenkorva Vodka Organic 37,5% 70 cl
    Vodka Master tiitliga hinnatud Koskenkorva Vodka Organic toodetakse jätkusuutlikul viisil kõrge-kvaliteedilisest toorainest.
    13,99 €
Toggle Nav