La Chablisienne

Chablis – maailma kuulsaim valge vein. Legendaarne ning haruldane.

Chablis küla südames paiknev La Chablisienne tegutseb aastast 1923. La Chablisienne sai alguse koostööst viinamarjakasvatajate vahel, kelle ambitsioon oli oma tooteid laiemale maailmale tutvustada.   Chablis on üks vanemaid viinamarja kasvatamise piirkondi maailmas, seal on erakordne pinnas ja suurepärane kasvupotentsiaal just Chardonnay sordile. Chardonnay viinamarjasorti võib nimetada säravamate veinide sünonüümiks.

Chablis - maailma kuulsaim valge vein

La Chablisienne veinide valmistamise puhul pööratakse erilist tähelepanu marjadest mahla pressimisele ja veini kääritamisele, et tulemus oleks Chablis veinidele kohane  - võimalikult kvaliteetne. Veinivalmistamise käigus tuuakse esile Chablis veinidele omased nüansid ja sügavus. Fermenteerimine ja laagerdumine toimub termiliselt töödeldud roostevabast terasest mahutites või 228 - liitristes tammevaatides.

Veinide unikaalne iseloom on pärit valdavalt Kimmeridgiani pinnasest, mille setted koosnevad peamiselt austrite fossiilidest. Kimmeridgiani pinnas on kuulsaim ja erakordsem maailmas ning seda leidub vaid vähestes kohtades. Pinnase kvaliteet, pikaealisus ja ainulaadne koostis on võlunud veinivalmistajaid sajandeid. Haruldane pinnas annab La Chablisienne veinidele unikaalse iseloomu, erakordse mineraalsuse ning arengupotentsiaali.  

Chablis Grand Cru - Grenouilles

Chablis Grand Cru  - Grenouilles

Grenouilles on erakordselt mineraalse koostisega legendaarne valge vein, millel on suurepärane kasvupotentsiaal. Veini maitse on puhas ja rikkalik, selles kajastub kogu Chablisi olemus.  Grenouilles veini valmistatakse Chablis Grand Cru Grenouilles, mis asub Grand Cru aedade keskel  Grenouilles´e mäe jalamil Vaudesir ja Valmur Grand Cru aedade vahel.  Alates 2003. aastast kuulub Grand Cru aed ning seal asuv unikaalne ja legendaarne mõis La Chablisienne`le.

 1. La Chablisienne Chablis Grand Cru Grenouilles
  La Chablisienne Chablis Grand Cru Grenouilles
  Vivino kasutajate poolt 4,3 punktiga hinnatud vein! Chablis – maailma kuulsaim valge vein. Legenda...
  69,99 €
  93,32 € / l
 2. joogikultuur/La-Chablisienne-Chablis-1er-Cru-Mont-De-Milieu
  La Chablisienne Chablis 1er Cru Mont De Milieu
  Vivino kasutajate poolt 4,0 punktiga hinnatud vein! Chablis – maailma kuulsaim valge vein. Legenda...
  39,99 €
  53,32 € / l
Toggle Nav