Louis Roederer
Louis Roederer

Louis Roederer

Louis Roederer on üks hinnatumaid šampanjamaju maailmas. Roedereri eesmärk on teha parimat šampanjat, austades loodust ning arendades viinamarjaistandusi ja veinimaja järgmise põlvkonna jaoks.

Louis Roedereri  šampanjamaja lugu sai alguse juba 1776.a, mil Reimsi linnas asutati Dubois Père & Fils veinipood. Tänaseks kuulub šampanjamaja Rouzard´i pereettevõttele juba 7. põlvkonda ja on üks väheseid siiani pereomanduses olevaid šampanjamajasid. 
Frederic Rouzard juhib täna šampanjamaja samade põhimõtetega, mis olid Louis Rodereril endal: autentsus, silmapaistvus ja traditsioonid.

Louis Roederer aastast 1776.

Pinnasesse raiutud veinikeldrid

Louis Rodererile kuulub Champagne piirkonnas 240 hektarit, olles üks suurimaid viinamarja aedade omanikke. Esimesed aiad, 100 hektarit, osteti juba 1850. aastal. Nende veinikeldrid on 7km pikad ning raiutud pinnasesse. 
Veini esmane kääritamine toimub osaliselt suurtes tammevaatides. Kõik aastakäigu šampanjad valmistatakse ainult enda kasvatatud viinamarjadest ning teiste šampanjade valmistamisel kasutatakse enda viinamarju vähemalt 65% ulatuses.

Louis Roederer

Biodünaamiline põllumajandus

Louis Roederer hoiab eriti hoolikalt oma aedu, kasutades biodünaamilise põllumajanduse põhimõtteid. Samuti on saagikus 30% piirkonna keskmisest madalam, mis tagab viinamarjade kontsentreerituma maitse. 

Šampanja pikem laagerdumine

Louis Roderer laagerdab šampanjasid kaks korda kauem kui näeb ette reeglistik. Brut Premier šampanjat hoitakse 36 kuud setetel, saades tulemuseks oluliselt täidlasema ja peenema iseloomuga cuvee.
 

 

Cristal

Cristal – šampanja Vene tsaarile

Louis Roedereri lipulaev, Cristal, valmistatakse vaid parimatel aastatel. Šampanja ajalugu algab aastal 1876, mil seda hakati valmistama Vene tsaar Alexander II nõudliku maitse järgi. Nimelt palus ta Roedereril valmistada jook läbipaistvas pudelis lameda põhjaga ning kuldse sildiga. Lame pudeli põhi pidi kindlustama selle, et pudeli alla ei ole pomm peidetud. Pudeli läbipaistev värv pidi näitama, et tegemist ei ole mürgitatud joogiga. Šampanja toodeti parimatest ja vanimatelt puudelt saadud viinamarjadest. Pudel ise oli tol ajal valmistatud erilisest kristall – selgest tugevast klaasist, mille järgi sai šampanja ka oma nime - „Cristal Champagne“. Cristalist sai maailma esimene tõeliselt prestiižne šampanja. Cristali šampanjat nautis Venemaa eliit aastakümneid, kuni tsaar Nikolai II valitsusaja lõpuni ja Vene revolutsioonini.
Täna on Cristal luksuslik šampanja, mida armastavad nii räpp-muusikud kui tõelised šampanjasõbrad.

6 aastat laagerdumist

6 aastat laagerdumist

Cristali tarbeks korjatakse viinamarjad Chardonnay (40%) ja Pinot Noir (60%)  7-st erinevast Grand Cru aiast Montagne de Reims, Marne ja Côte des Blancs aladelt. Viinamarjapuude keskmine vanus on 35 aastat, pinnas on hästi fossiiliderohke ja kriidine, andes šampanjale erilise elegantsuse ja mineraalsuse. 
Veini esmane kääritamine toimub 68% terasmahutites ning 32% suurtes tammevaatides. Malolaktilist kääritamist ei kasutata, et säilitada võimalikult algupärane ja puhas stiil. 
Šampanjat laagerdatakse 6 aastat setetel, misjärel seisab see veel 8 kuud veinikeldris enne kui müügile jõuab. 

Cristali peen elav mull

Cristali šampanja on äärmiselt peene, elava ja püsiva mulliga. Värvuselt kuldkollane, merevaigu varjunditega.  Aroomilt on tunda tsitrusvilju - laimi, valgeid lilli, troopilisi puuvilju (aprikoosi) ja karamelliseeritud puuvilju. Sekundaarsed aroomid on täidlasemad – vanilje, röst ja kuivatatud puuviljad. 
Maitse on kontsentreeritud, siidise tekstuuriga ja delikaatne, täidlase olemuse ning happesusega.  Pikk jõuline ja kestev järelmaitse.

Cristali peen elav mull
Cristal 2012
2012. a oli erakordselt keeruline aastakäik Champagne piirkonnas, kuid keerukad olud viivad väga tihti hoopis suurepärase tulemuseni. Madal saagikus ja kuiv korjeaeg andsid tulemuseks marjadele suurepärase küpsuse ja rikkaliku täidlase struktuuri. Ekspertide esmahinnangul on 2012 üks parimaid aastakäike Champagne piirkonnas.
Eestis lansseeritakse Cristali 2012 aastakäik, mis jõudis maailmas müügile 2019. a novembris.

Louis Roedereri šampanjad Altia Eesti tootevalikus

Maailma hinnatuimad šampanjad on nüüdsest saadaval ka Eestis. Tutvu kogu valikuga siin!

 

Louis Roederer hinnati "Parim šampanjamaja 2022" tiitliga!
Louis Roederer hinnati "Parim šampanjamaja 2022" tiitliga!
Louis Roederer võitis kolmandat aastat järjest Drinks International konkursil „The World´s Most Admired Champagne Brand“ tiitli. Roederer on ainuke bränd, mis on viimase 5 aasta jooksul hinnatud 4 parima šampanja brändi hulka ning võitnud 3 aastat järjest esikoha. Nii kõrgete hinnangute saamiseks peab bränd ise olema pidevalt arenev ning innovaatilise lähenemisega.
Parim šampanjamaja maailmas 2021 – Louis Roederer!
Parim šampanjamaja maailmas 2021 – Louis Roederer!
Enam kui 300 oma ala eksperti hindasid Louis Roedereri teist aastat järjest „The World´s Most Admired Champagne Brand“ tiitli vääriliselt.
Louis Roederer on viimase 6 aasta jooksul hinnatud 3 parima šampanja brändi hulka. Nii kõrgete hinnangute saamiseks peab bränd ise olema pidevalt arenev ning innovaatilise lähenemisega.
Louis Roederer!
World's Most Admired Champagne Brand 2020 - Louis Roederer!
Louis Roederer pälvis Drinks International võistlusel esikoha ning seda juba teist korda. ⁠Pimetestil hindas šampanjasid üle 300 maailma hinnatuima veinieksperdi.⁠
Aasta parim vahuveini tootja Louis Roederer
Aasta parim vahuveini tootja Louis Roederer
Louis Roedereri premium-šampanjamaja valiti „London Champagne and Sparkling World“ võistlusel aasta parimaks vahuveini tootjaks.
Louis Roederer võitis auhindu mitmes kategoorias, sealhulgas maailma parima šampanja ja vahuveini tiitli.
Louis Roederer Rosé 2010 tunnistati parimaks aastakäigu roosa šampanja kategoorias.
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi