Masi Costasera Amarone Classico

Laos
Toote ID
1000761
"Aasta Vein 2023" kuldmedaliga pärjatud ja Vivino kasutajate poolt 4,3 punktiga hinnatud punane vein.
Amarone on suurepärane säilitamisvein, säilitamispotentsiaaliga 30-35 aastat. Amarone veine peetakse Masi ikoonveinideks ja Masi’t eksperdiks iidses apassimento meetodis.
44,99 €
59,99 € / l

Lisainfo
Tootetüüp Punane vein
Alkoholisisaldus (%vol) 15
Kaubamärk Masi
Tootja Masi Agricola Spa
Päritolumaa Itaalia
Viinamarjasort Corvina, Rondinella, Molinara
Stiil Täidlane
Pakenditüüp Klaaspudel
Pakendi suurus 75 cl
EAN 08002062000051
Aasta Vein 2024 - hõbemedal, Aasta Vein 2023 - kuldmedal, Wine Enthusiast "Buying Guide Best of the Year 2022" - 94 punkti, Aasta Vein 2021 - kuldmedal

Tellimusele kogusummas üle 50 € postikulu ei lisandu.

Enne kella 13.00 tehtud tellimused tarnitakse Tallinna ja Harjumaa piires järgmise tööpäeva jooksul. Väljaspool Tallinnat ning Harjumaad teostatakse tarne 3 tööpäeva jooksul. Tarneaegadega saad tutvuda lähemalt siin.

Tasuta tagastus - avamata tooted võib tagastada põhjust avaldamata 14. päeva jooksul. Palun tutvu taganemistingimustega täpsemalt siin.

Müügitingimustega palun tutvu lähemalt siin.

Vein on rikkalikku ja jõulise stiiliga. Maitses on vein kuiv ja liköörne, Esile tuleb šokolaadisus, kakao ja kaneel. Veinil on pehmed tanniinid ja erakordselt pikk ja tasakaalus järelmaitse.
Amarone veine peetakse Masi ikoonveinideks ja Masi’t eksperdiks iidses apassimento meetodis. Apassimento meetodi eripäraks on viinamarjade kuivatamine. Algselt kasutatid marjade kuivatamist magusa veini ehk Recioto saamiseks, mida ajalooliselt hakati kõige esimesena valmistama vanade roomlaste poolt 2000 aastat tagasi Valpolicellas. Viinamarjad Costasera Amarone jaoks korjatakse käsitsi sept lõpus või okt alguses ning asetatakse 3-4 kuuks bambusrestidele kuivama. Veebruariks on marjad kaotanud 35-40% oma kaalust, mille tulemusena suhkru kontsentratsioon on tõusnud kõrgele ja mõnedel Corvina marjadel tekkinud väärishallitus. Peale õrna pressimist on poolkuivanud marjad enamjaolt vartest eraldatud ja nad läbivad fermenteerimise 45 päeva jooksul Slavoonia tammevaatides või roostevabast terasest vaatides õhutemperatuuril, mis on sellele aastaajale kohaselt madal. Teine fermentatsioon toimub 35 päeva jooksul 30-40 hl vaatides. Seejärel toimub küpsemine 2 a jooksul tammevaatides, millest 80% on 40-80 hl Slovaania ning 20% väikesed Allier ja Slavoonia tammevaadid (millest 40% uued, 30% teistkordselt ja 30% kolmandat korda kasutusel). Järgneb 4 kuud pudelis küpsemist. Masi Costasera Amarone on suurepärane säilitamisvein, säilitamispotentsiaaliga 30-35 aastat.
Sobib oivaliselt grillitud ja röstitud punase liha, ulukite, tugevamaitseliste juustude ja šokolaadiga. Ideaalne nautimiseks peale külluslikku õhtusööki. Soovitatav serveerimistemperatuur 20 ˚C.
Aroomis on tunda küpseid puuvilju, nagu ploom ja kirss ning vürtse ja šokolaadi.
Masi veinikelder kuulub ajaloolisse Valpolicella Classico DOC veinipiirkonda Põhja-Itaalias ning Masi veinide valmistamisel jälgitakse personaalsust ja piirkonnale omast autentsust. Tootefotol märgitud aastakäik on illustratiivne, see võib erineda müügil olevast aastakäigust. Aastakäikude kohta küsi lisainfot joogikultuur@anora.com
Toggle Nav