Masi Riserva Costasera Amarone Classico

15%vol
75 cl
Toote ID
1005242
44,99 €
59,99 € / l

Majesteetlik ja elegantne vein sobib hästi õhtusöögi lõpetamiseks.
Masi veinikelder kuulub ajaloolisse Valpolicella Classico DOC veinipiirkonda Põhja-Itaalias ning Masi veinide valmistamisel jälgitakse personaalsust ja piirkonnale omast autentsust. Amarone veine peetakse Masi ikoonveinideks ja Masit eksperdiks iidses apassimento meetodis.
Maitseomadused
Vein on rikkalikku ja jõulise stiiliga. Maitses on vein majesteetlik , elegantne, täidlane ja ülipika järelmaitsega.
Tootmine
Apassimento meetodi eripäraks on viinamarjade kuivatamine. Algselt kasutati marjade kuivatamist magusa veini ehk Recioto saamiseks, mida ajalooliselt hakati esimesena valmistama vanade roomlaste poolt 2000 aastat tagasi Valpolicellas. Viinamarjad Costasera Amarone jaoks korjatakse käsitsi septembri lõpus või oktoobri alguses ning asetatakse 3-4 kuuks bambusrestidele kuivama. Veebruariks on marjad kaotanud 35-40% oma kaalust, mille tulemusena suhkru kontsentratsioon on tõusnud kõrgele ja mõnedel Corvina marjadel tekkinud väärishallitus. Peale õrna pressimist on poolkuivanud marjad enamjaolt vartest eraldatud ja läbivad fermenteerimise 45 päeva jooksul Slavoonia tammevaatides või roostevabast terasest vaatides õhutemperatuuril, mis on sellele aastaajale kohaselt madal. Teine fermentatsioon toimub 35 päeva jooksul 30-40 hl vaatides. Seejärel toimub küpsemine 2-3 aasta jooksul tammevaatides, millest 80% on 40-80 hl Slovaania ning 20% väikesed Allier ja Slavoonia tammevaadid (millest 40% uued, 30% teistkordselt ja 30% kolmandat korda kasutusel). Järgneb 4 kuud pudelis küpsemist.Masi Costasera Amarone on suurepärane säilitamisvein säilitamispotentsiaaliga 30-35 aastat. 2007 Costasera Amarone on eriti sobilik säilitamiseks, sest see oli viietärni aastakäik.
Serveerimissoovitus
Sobib grillitud ja röstitud punase liha, ulukite ja tugevamaitseliste juustude kõrvale. Suurepärane vein õhtusöögi lõpetamiseks. Sobib hästi pikemaks säilitamiseks.Soovitatav serveerimistemperatuur 18-20 °C.
Lisainfo
Tootetüüp Punane vein
Alkoholisisaldus (%) 15
Kaubamärk Masi
Tootja Masi Agricola Spa
Päritolumaa Itaalia
Viinamarjasort Corvina, Rondinella, Molinara, Oseleta
Pakendi tüüp Klaaspudel
Pakendi maht 75 cl
EAN 08002062001850

Ole kursis meie uudistega!


Joogikultuuri trendid, uued joogisoovitused ning kokteilide retseptid mugavalt sinu postkasti.

Liitu Joogikultuuri uudiskirjaga

Sisesta oma e-posti aadress