Millist rummi valida kokteili jaoks?
Millist rummi valida kokteili jaoks?

Millist rummi valida kokteili jaoks?

Rummi valik poelettidel on täna päris mitmekülgne. Saadaval on nii valgeid, tumedaid, kuldseid, Premium, maitsestatud ja vürtsitatud rumme. Milline rumm võiks sobida just sinu kokteili?

Teeme selgeks, millise maitseprofiiliga rumme on saadaval ning jagame kokteilisoovitusi. Põnevat katsetamist rummimaailmas!

Valge rumm

Valge rumm on ilmselt kõige populaarsem kokteilide komponent tänu oma mahedale maitsele. Valgele rummile iseloomulik hele värv ja kerge maitse saavutatakse tänu korduvale filtreerimisele. Suurepärane kokteilide koostisosa, nt Mojito

Mojito
Mojito
Klassikaline rummikokteil Kuubalt, üks populaarsemaid kokteile maailmas. Mojitos tuleks kasutada alati valget rummi, selleks sobib hästi Barracuda Silver. Rummil on peen ja värske maitse, mis on ideaalne kaaslane Mojito kokteilis!
Vaarika Mojito
Vaarika Mojito
Vaarika Mojito valmistamiseks sobib kasutada ka külmutatud vaarikaid. Proovi kokteili Barracuda Silver või Negrita White rummiga.

Tume rumm

Tumedale rummile lisatakse juurde pruunistatud suhkrusiirupit või karamelli, mis annavad joogile tumeda värvuse. Selle maitse on rikkalik ning täidlane. 
Tavaliselt tarbitakse tumedaid rumme puhtalt toatemperatuuril või kuumades jookides, näiteks kohv, tee või punš. Kuid tänu oma täidlasele maitseprofiilile sobib tume rumm hästi ka kokteilidesse, lisades joogile isikupära ning sügavust.

Dark`n`Stormy
Dark`n`Stormy
Magus-vürtsikas rummikokteil. Põhjamaine Rum Ö annab kokteilile omapoolse vürtsi koos vanilje ja toffee magususega.
Old Fashioned
Rum Old Fashioned
Siin võiks joogina kasutada kaua küpsenud intensiivse maitsega rummi. Pot still meetodil valmistatud rummid on selleks suurepärased valikud. Joogikultuuri lehel on tavalisest omanäolisem „Öld Fashiöned“ kokteili retsept!
Rum Hot Toddy
Rum Hot Toddy
Soojendav rummijook sidruni ja vahtrasiirupiga. Proovi jooki omanäolise Rum Ö või Kariibi mere saartelt pärit Negrita Dark rummiga!

Kuldne rumm

Võrreldes valge rummiga on kuldne rumm rikkalikuma maitseprofiiliga. Kuldse rummi maitses võib tunda vanilje, mandli, tsitruse, karamelli või kookose maitsenoote. Suurepärane kokteilide koostisosa!

https://joogikultuur.ee/joogid/barracuda
Barracuda rummikokteil
Rummikokteil Galliano, ananassimahla ja Proseccoga.
Daiquiri
Daiquiri
Daiquiri on üks populaarseimaid klassikalisi rummikokteile kogu maailmas. Proovi kokteili Appleton Estate Signature rummiga, selle puuviljane maitse sobib hästi Daiquiri kokteili tsitruseliste nootidega.

Premium-klassi rumm

Tavaliselt tumedama värvusega, kompleksse ja isikupärase maitsega. Sobib tarbida puhtalt jääga või kokteilides.

Mai tai
Mai tai
Appleton Estate 8YO Reserve Rum on heaks kaaslaseks Mai Tai kokteilis. Rummi maitses on tunda rikkalikult tamme ja vürtside noote, et kokteilis särada ning mesisemad apelsinimaitseid, mis harmoneeruvad Mai Tai teiste komponentidega.
12 Year Old Blue Mountain Serve
12 Year Old Blue Mountain Serve
Appleton Estate 12YO Rare Casks rumm jää ning kohviubadega.

Maitsestatud ja vürtsitatud rummid

Vürtsitatud ja maitsestatud rummid (spiced and flavoured rum) on kas kuldsed või valged rummid, mis saavad oma värvi vürtsidest ja vahel karamellist. Maitsestatud rummidele on lisatud erinevaid puuviljade ja tsitruste ekstrakte. Siia kategooriasse kuuluvad rummid sobivad hästi soodavee või puuviljamahlaga. 

Piña Colada
Piña Colada
Eksootiline rummikokteil kookosesiirupi ning ananassimahlaga. Barracuda Vanilla Spiced lisab kokteilile omapoolse vanilje noodi, mis sobib hästi kokteili troopilise maitsega.
Rumm ananassi-ja laimimahlaga
Spicy Pineapple
Eksootiline rummikokteil rohke jää, anannassi- ja laimimahlaga. Barracuda Vanilla Spiced magus-vürtsikas rumm on täiuslik koostisosa troopilistes kokteilides!
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi