Millist rummi valida kokteili jaoks?

Millist rummi valida kokteili jaoks?

Rummi valik poelettidel on täna päris mitmekülgne. Saadaval on nii valgeid, tumedaid, kuldseid, premium, maitsestatud ja vürtsitatud rumme. Milline rumm võiks sobida just sinu kokteili?

Teeme selgeks, millise maitseprofiiliga rumme on saadaval ning jagame kokteilisoovitusi. Põnevat katsetamist rummimaailmas!

Valge rumm

Valge rumm on ilmselt kõige populaarsem kokteilide komponent tänu oma mahedale maitsele. Valgele rummile iseloomulik hele värv ja kerge maitse saavutatakse tänu korduvale filtreerimisele. Suurepärane kokteilide koostisosa, nt Mojito.

Tume rumm

Tumedale rummile lisatakse juurde pruunistatud suhkrusiirupit või karamelli, mis annavad joogile tumeda värvuse. Selle maitse on rikkalik ning täidlane. Tavaliselt tarbitakse tumedaid rumme puhtalt toatemperatuuril või kuumades jookides, näiteks kohv, tee või punš. Kuid tänu oma täidlasele maitseprofiilile sobib tume rumm hästi ka kokteilidesse, lisades joogile isikupära ning sügavust.

Kuldne rumm

Võrreldes valge rummiga on kuldne rumm rikkalikuma maitseprofiiliga. Kuldse rummi maitses võib tunda vanilje, mandli, tsitruse, karamelli või kookose maitsenoote. Suurepärane kokteilide koostisosa!

Premium-klassi rumm

Tavaliselt tumedama värvusega, kompleksse ja isikupärase maitsega. Sobib tarbida puhtalt jääga või kokteilides.

Maitsestatud ja vürtsitatud rummid

Vürtsitatud ja maitsestatud rummid (spiced and flavoured rum) on kas kuldsed või valged rummid, mis saavad oma värvi vürtsidest ja vahel karamellist. Maitsestatud rummidele on lisatud erinevaid puuviljade ja tsitruste ekstrakte. Siia kategooriasse kuuluvad rummid sobivad hästi soodavee või puuviljamahlaga.

  1. Barracuda Gold Rum 38% 70 cl
    Barracuda Gold Rum 38% 70 cl
    Barracuda Gold on segu rummidest, mis on pärit Kariibimere saarte eri piirkondadest.
    13,99 €
    19,99 € / l

Toggle Nav