Mis on akvaviit?

Mis on akvaviit?

Akvaviit on teinud baarmenite hulgas võimsa tagasituleku ning üha enam kasutatakse seda põnevat jooki kokteilides.

 Põhjamaade "eluvesi"

Akvaviit on köömnemaitseline piiritusjook, mida on Põhjamaades toodetud juba 15. sajandist. Jook on saanud oma nime fraasist aqua vitae, mis ladina keeles tähendabki eluvett. Akvaviidi puhul on oluline teine destilleerimine ja alkoholis leotatud maitseainete lisamine enne seda. Maitseaineks on enamasti köömned, koriander, apteegitill, kardemon, sidruni- ja apelsinikoor, ingver, leedripuu koor, aniisiseemned ning kaneel. Jook on tavaliselt kollakat värvi, kuid võib olla ka heledam või pruunikas, sõltuvalt sellest, kas ja kui pikalt on seda hoitud tammevaatides. 

Kas akvaviit sobib kokteilidesse?

Akvaviit on tegelikult väga hea baas erinevate kokteilide valmistamiseks. Jook on rikkaliku ja naturaalse maitsega, milles on väga heas tasakaalus erinevad vürtsid. Akvaviit toimib kokteilides samamoodi nagu džinn – seda kasutatakse joogile vürtsi lisamiseks. Kuna akvaviidi vürtsid on peamiselt köömned ja till, peab olema ettevaatlik teiste ürtide kasutamisel nagu nt piparmünt, sest piparmünt võib akvaviidi autentse maitse ära kaotada. Akvaviit teinud baarmenite hulgas võimsa tagasituleku ning üha enam kasutatakse seda põnevat jooki kokteilides.

O.P. Anderson Aquavit on üks populaarsemaid akvaviite

O.P. Anderson sobib hästi nii kokteilidesse ja puhtalt nautimiseks. Soovitame akvaviiti tarbida teravamaitseliste juustude, heeringa, suitsulõhe ning vähilistega, aga ka rasvasemate liharoogadega. O.P. Anderson akvaviidi koostisosad on naturaalsed ja orgaanilised. 

Akvaviidi uskumatu edu

Akvaviidi populaarsus sai alguse Rootsist kui hotell „Story“ baarmenid Johan Sjödin ja Thobias Pettersson otsisid ideid uue kokteili valmistamiseks. Uus kokteil sai nimeks Green Light Collins, mille kaks peamist koostisosa on akvaviit ja hapuoblika siirup. Peagi valitses Rootsi ööelus Green Light Collinsi palavik ning uuest „Rootsi mojitost“ sai populaarseim kokteil. Täna kasutavad baarmenid kokteilile vürtsi lisamiseks üha rohkem akvaviiti üle kogu Skandinaavia.

  1. joogikultuur/OP-Anderson-akvaviit-joogikultuur
    O.P. Anderson Aquavit 40% 100 cl
    Rootsi päritolu maitsestatud viin, mille tasakaalus maitses on tunda köömneid, aniisi ja tilli.
    18,99 €
13
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
Toggle Nav