Renault cognac
Renault cognac

Renault cognac

25 aastane Charente’i ärimees Jean Antonin Renault lõi Renault’ konjaki 1835. aastal Cognaci linnas.

Täiusliku konjaki valmistamisel on tähtsaim osa segamine. Eri aastakäikudest ja istandustest pärit eaux-de-vie´de seast õige valiku leidmisel on ääretult tähtis meie segamismeistri kogemus, intuitsioon ja kirg. Renault keldrites on umbes 5000 barrelit eaux-de-vie´d ning aroomipalett on tohutu - täiusliku maitse- ja aroomitasakaalu loomine on meisterlikkuse kõrgeim tase. Näiteks Renault Carte Noire´i konjakite valmistamisel on segatud kokku rohkem kui 50 erinevat, hoolikalt valitud eaux-de-vie´d.

Renault konjaki koduleht 

Renault cognac
Renault Carte Noire Extra Old
Märgiline Carte Noiri segu loodi 1876. aastal, mis teeb sellest ühe vanima tänini kasutusel oleva konjakiretsepti. Tänu oma võrratule ajaloole on Renault Carte Noire olnud kvaliteedietaloniks kogu maailma konjakiekspertidele.

Renault Carte Noire Extra Oldi valmistamisel annavad Grande ja Petite Champagne’i istandused joogile ümarama, mahedama ja pikema järelmaitse ning Fins Bois lisab puuviljade, lillede ja vürtside alatoone. Kui Renault Carte Noire Extra Old pudel avatakse, siis on selle keskmine vanus 12–13 aastat.

Värvus - rikkalik kauni säraga merevaigukollane.
Aroom - põletatud puit ja hall pipar, võimsad küpsete puuviljade noodid, rosinad, šokolaad ja taimehõng.
Maitse - hästi struktureeritud, puidune, kuivatatud ploomid, lopsakas, kergelt vürtsikas (kaneel).


Renault Carte Noire Extra Old sobib tänu oma komplekssusele ja vürtsikusele ideaalselt kohvi kõrvale.

Renault cognac
Renault Carte d`Argent XO

Renault Carte d´Argent XO on täiuslikult harmooniline segu väga vanadest eaux-de-vie´dest. Selle olemus põhine domineeriva Grande ja Petite Champagne´i kestvuse ja rafineerituse õhkõrnal tasakaalul. Maitsemeelt rõõmustatakse meehõngu ning iirise, sokolaadi, kreeka pähkli ja tubaka nootidega. Pikaealine eaux-de-vie pakub sametist pähklimaitset ja äärmiselt nõtket järelmaiku. Renault Carte d´Argent on ainulaadne kvaliteetkonjak.

Värvus - rikkalik mahagon

Aroom - karamelliseeritud puuviljade, mandlite ja metsapähklite alatoonid vürtside, viigimarjade ja mandariinide hõngu ning domineeriva ploomiga

Maitse - meehõng ja sametine pähklisus koos iirise, sokolaadi, kreeka pähklite ja tubaka toonidega

Jean Antonin Renault
Jean Antonin Renault
Jean Antonin Renault oli tollal hea maine suurepärase kvaliteedi pakkuja ja innovatsioonikandjana. Renault oli esimene konjakivalmistaja, kes tarnis oma jooki pudelites, mis tagas konjaki algupärase maitse ja hõrgu aroomi säilimise. Renault oli suur reisimees ning hakkas oma konjakit müüma sõitudel Skandinaaviasse, Saksamaale, Ida-Euroopasse, Islandile, Ameerikasse ja Aasiasse.

 Renault’ konjakimaja lipulaev on ikooniline Carte Noir, mis registreeriti kaubamärgina Ühendkuningriigis 1876. aastal ning mis on seega üks vanimaist seni kasutatavaist konjakiretseptidest. Renault on traditsiooniline mahe ning ehtsa isikupäraga konjak. Renault' konjakimajas pannakse kokku kõrge kvaliteedi standardid ja pikaajaline traditsioon – kõiki meie konjakeid valmistatakse siiani Jean Antonin Renault' vaimus Cognaci piirkonna südames.

Vaata Renault konjak master blender David Croizet intervjuud

Renault Carte Noire V.S.O.P.
Renault Carte Noire V.S.O.P.

Renault Carte Noire V.S.O.P on täiendus Renault Carte Noire konjakite seeriale. Legendaarne Renault Carte Noire loodi 1876. aastal ühe maailma vanima konjakiretsepti järgi. Renault konjakimeister David Croizet kasutab uue Renault V.S.O.P märgisega konjaki segamisel Carte Noire seeria originaalretsepti ja selle unikaalset segamismeetodit.

Renault Carte Noire V.S.O.P on esmaklassiline V.S.O.P konjakisõpradele, kes naudivad täiuslikkust. Renault Carte Noire V.S.O.P on ustav oma märgilisele Carte Noire’i segule ja kordumatule segamisstiilile.

Konjakimeister David Croizet
Konjakimeister David Croizet

Renault Bleu Nuit on segatud asjatundlikult, kasutades käsitsi valmistatud Limousine’i tammevaatides kaua aega laagerdunud eaux-de-vie’d. Renault Bleu Nuit’l on meeldiv puuviljane maitse aprikoosihõngu ja vanilje alatoonidega, millele annab kontrasti õrn puidumaik.

Värvus - kauni säraga kuldsed merevaigutoonid.
Aroom - kerge õrn puiduaroom, sekka kerged sukaadi-, aprikoosi- ja vaniljenoodid.
Maitse - vastab aroomile, hästi tasakaalustatud eaux-de-vie, võimas ja lopsakas.

Tänu oma mahlakale maitsele sobib Renault Bleu Nuit V.S suurepäraselt õhtusöögi lõpetuseks. Samuti võib teda nautida puhtalt, jääga aperitiivina või koostisosana kokteilides.

Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi