Rum Ö
Rum Ö

Rum Ö – premiumrumm Soomest

Rum Ö on Sulle, kes Sa hindad puhast kvaliteeti ning soovid proovida uusi maitseid.

Rumm Ö nimi pärineb Ahvenamaalt, kus ainus ametlik keel on rootsi keel ning sõna „Ö“ tähendab saart.

Rummi tootmiseks vajaminev suhkruroog on pärit Kariibidelt. Rumm destilleeritakse Ahvenamaal Smakby destilleerimiskojas pot still meetodil, mis laagerdub edasi 5 kuud Soome tammedest valmistatud vaatides. Soome tammevaatide kasutamine rummi laagerdamiseks on maailmas esmakordne! Vaat annab tootele tumepruuni värvuse ning karged põhjamaised maitsenoodid. Esmakordselt maailmas on rummi laagerdamiseks kasutatud Soome tammevaate. Rum Ö on algusest lõpuni valminud Soomes – fermenteeritud, destilleeritud ning laagerdunud.  

„Idee valmistada Soome rummi, tekkis soovist teha midagi uut. Oleme täna juba teinud vodkat, viskit ja džinni. Kuid keegi ei ole Soomes veel rummi valmistanud. Oleksime tahtnud valmistada rummi Soome suhkrupeedist, kuid sel juhul ei oleks me saanud jooki rummiks nimetada ning me ei oleks rummile omast maitset saavutanud.“ räägib Altia Brand Ambassador Mikael Karttunen, kes osales rummi valmistamise protsessis.

Omanäoline Rum Ö 

Rum Ö elegantses aroomis tunneb vaniljet, puiduseid ja suitsuseid noote. Tasakaalus maitses on vürtsi, vaniljet, tamme tanniine ning toffee magusust. Rummile suitsuse maitse lisamiseks on vaate põhjalikult põletatud.

„Rummi maitsete palett sarnaneb küpse viskiga. Kui võrrelda rummi teiste alkohoolsete jookidega, on rumm neist ehk kõige mitmekülgsem. Noored rummid sobivad väga hästi kokteilidesse ning küpsena kuulub rumm tänu oma laiale aroomipuketile single malt viskide ja konjakitega ühte kategooriasse“ Mikael Karttunen.

Rum Ö sobib nii kokteilidesse kui iseseisvaks tarbimiseks. 

Proovi!

Ö sobib ideaalselt mojito kokteili, kuna selle vanilje - toffee maitsete kooslus sobib hästi värske mündiga.

Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi