Tarapacá veinid

Tšiilit peetakse unikaalseks veinitootmispiirkonnaks tänu oma isoleeritud asendile Vaikse ookeani ja Andide mäeaheliku vahel, mis pakub viinapuude kasvatamiseks suurepäraseid klimaatilisi tingimusi.

Viña Tarapacá loodi 1874.a. Tšiili ühe mõjukama ettevõtja, Don Francisco de Rojas y Salamanca poolt ning nimetati tema järgi algselt "Viña de Rojas". Don Fransisco kirg sai alguse Prantsusmaa nooblimate veinide eksportimisest, millest inspireerituna rajas ta Andide mäejalamile oma veiniaiad. 

Tarapaca veinid

Tarapaca lai veinivalik

Mitmed aromaatsed, kergelt joodavad veinid on Tsiilile omaselt tähelepanuväärse täidluse ja iseloomuga. Valikus on Merlot, Cabernet Sauvignon, Carmenere, Chardonnay ja Sauvignion Blanc nii varietal, reserva kui ka gran reservana.

Tänaseks on Viña Tarapacá laienenud Maipo orus 2600 hektarile, millest 600 hektarit on Maipo jõe kaldal, saades jõest nii vajalikku naturaalset niisutust. Viña Tarapacá, Tšiili ühe suurema ja vanema veinitootja laias valikus on veine igas hinnaklassis ja igale maitsele, kuid tuntud on ta eelkõige usaldusväärselt kvaliteetsete veinide pakkujana.

 1. Tarapaca Chardonnay
  Tarapaca Chardonnay
  Veini värskes maitses on tunda rikkalikult troopilisi puuvilju. Sobib suurepäraselt kalaroogade ja...
  6,99 €
 2. Tarapaca Reserva Carmenere
  Tarapaca Reserva Carmenere
  Täidlane, heas tasakaalus ja vürtsikas punane vein, mis sobib hästi suitsutatud liha ja intensiiv...
  7,99 €

Artiklid

Kokteilid ja retseptid

Ole kursis meie uudistega!


Joogikultuuri trendid, uued joogisoovitused ning kokteilide retseptid mugavalt sinu postkasti.

Liitu Joogikultuuri uudiskirjaga

Sisesta oma e-posti aadress