Teeling
Teeling

Teeling

The Teeling Whiskey Company loodi Jack Teeling poolt aastal 2012, mil ta taaselustas perekonna vana Iiri viski kaubamärgi aastast 1782 ja tõi destilleerimistehase tagasi Dublinisse.

Teeling viskimaja  ehitas uue destilleerimistehase ja külastuskeskues Dublinisse Libertiesse aastal 2015. Teeling viskitehas oli sellega esimene täiesti uus tehas, mis ehitatud viimase 125.aasta jooksul Dublinisse.

Külasta ka Teeling viskitehase kodulehte

Ainuüksi paari aasta jooksul on Teeling viskimaja saanud oma preemiumviski brändile Teeling rohkem kui 40 auhinda ja aunimetust üle maailma, sh parim Iiri single grain ja parim Iiri single malt. Pudelitel olev fööniksi sümbol tähistab Teeling viskide uut tõusu Iiri viskide kategoorias. Kõik Teeling viskid on villitud 46% alkoholi juures, tooteid ei ole külmfiltreeritud ning samuti ei ole lisatud värvaineid säilitamaks viski naturaalsed maitsed.

Eestis on saadaval kolm Teeling viskit: Single Malt, Single Grain ja Small Batch.

Teeling
Teeling Single Malt
Valmistatud 100% odralinnastest, mis on pärit erinevatest aastakäikudest, k.a 1991.a.destilleeritud linnaseviskist. Selle single malt’i eesmärk oli valmistada kõige isuäratavam Iiri ühelinnaseviski kasutades innovatiivseid küpsemis- ja viimistlustehnikaid, samas säilitades Iiri viski maheduse. Viskis on kasutatud viies erinevas veinitünnis (sherry, port, madeira, valge burgundia, Cabernet Sauvignon) laagerdunud Iiri ühelinnaseviskisid.
Teeling
Teeling Single Grain
See viski on üks üliharuldastest single grain viskidest maailmas, mis on valmistatud unikaalsete koostisainete kombinatsioonist, peamiselt maisist. Moodne kolonndestillatsiooni meetod annab erakordselt puhta, pehme ja magusa Iiri viski. Lisamaks viskile sügavust on see single grain küpsenud üksnes California Cabernet Sauvignoni veini tünnides. Tänu sellele on viskil eriliselt rikkalik merevaiguvärv ja tugevalt vürtsikad noodid edastavad külluslikku punaste mets- ja viinamarjade aroome.
Teeling
Teeling Small Batch
Small Batch on segatud linnastest valmistatud viski ning mida on laagerdatud rummi tammevaatides, mis annab viskile ümarama maitse ning huvitavama iseloomu võrreldes teiste Iiri viskidega. Sobilik järgmise sammuna standardse Iiri viski tarbijale, kes veel ei ole valmis single malt’i või single grain’i jaoks.
Teeling

Iirimaa juhtiv sõltumatu iiri viski tootja Teeling Whiskey Company särab jätkuvalt rahvusvahelisel areenil 

World Whiskies Awards on Whisky Magazine’i poolt toodetele väljaantavad auhinnad maailma parimate viskide esiletõstmiseks. Teeling Whiskey Company triumfeeris kolmes kategoorias oma Single Grain, Single Malt, 24 Year Old Single Malt ja The Revival 15 Year Old Single Malt viskidega, mis kõik said kõrgeima tunnustuse osaliseks. 

Teeling Whiskey Company on jätkanud oma maine tõstmist ühe maailma parima Iiri viski tootjana saades mitmeid olulisi auhindu kahelt maailma suurimalt alkoholivõistluselt - World Whiskies Awards ja San Francisco World Spirits Competition.
World Whiskies Awards, mida peeti esimest korda aastal 2007, otsib kõige paremaid viskisid kogu maailmast. Teeling Whiskey Irish Single Malt’ile anti auhind „Worlds Best“ ehk maailma parim ning ettevõtte asutaja ja juht Jack Teeling pälvis maineka tiitli „World’s Best Global Whisky Ambassador“ ehk maailma parim globaalne viskisaadik. Londonis peetud võistlusel osalesid rohkem kui 300 viskit, mis läbisid kolm vooru rangeid degusteerimisi, et võita ihaldatud tiitlit „Worlds Best“.

Teeling
Jack Teeling

Irish Single Malt World of Whiskey kategooria võitjad

  • Avaldamata vanusega iiri ühelinnaseviskid võitja Teeling Whiskey, Single Malt 46%
  • Irish Single Grain World of Whiskey kategooria võitja Teeling Whiskey, Single Grain 46%
  • 13 - 20 aastat vanad iiri ühelinnaseviskid võitja Teeling Whiskey, The Revival 15 Years Old Single Malt 46%
  • Üle 21 aasta vanused iiri ühelinnaseviskid võitja Teeling Whiskey, 24 Years Old Single Malt 46%

 

Võistlustel World Whiskies Awards (WWA) ja San Francisco World Spirits Competition (SFWSC) saadi järgmised auhinnad:

  • Teeling Single Malt     maailma parim Iiri ühelinnaseviski (WWA)
  • Jack Teeling               maailma parim globaalne viskisaadik (WWA)
  • Teeling Small Batch   parim Iiri seguviski (SFWSC)
  • Teeling Small Batch   kaks kuldmedalit (SFWSC)
  • Teeling Single Grain   kuldmedal (SFWSC)
  • Teeling Single Malt     kuldmedal (SFWSC)

 

Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi