Domaines Ott Clos Mireille Blanc De Blancs

Aperitiiv
Aperitiiv
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Marcel Ott alustas veinitootmist Provences aastal 1896, just pärast Phylloxera kriisi. Ta võttis kasutusele tolle aja kohta moodsad tehnoloogiad ja iidsed viinamarjasordid. Täna, 120 aastat hiljem teevad Christian ja Jean-François Ott kolmes veinimajas -  Château de Selle, Clos Mireille and Château Romassan veini sama põhimõttega.
Sajandiga on Domaines Ottist saanud piirkonna üks kõige hinnatum tootja. Aastal 2004 ühinesid nad Louis Roederer-i grupiga, et tutvustada oma veine laiemale maailmale. Clos Mireille on Domines Ott väikseim veinimaja, mis omandati 1935.a. See asub La Londe-les-Maure’is. Veinimõisa pindala on 170 hektarit, millest 47-l hektaril kasvavad viinamarjad. Pinnas on savine ja paekivine. Clos Mireille’i avatus merele annab võimaluse toota erakordseid valgeid veine. Semillon marjad on pärit just kõige merepoolsematelt põldudelt. Viinamarjad korjatakse käsitsi ja selekteeritakse hoolikalt. Marjad pressitakse ettevaatlikult, järgneb jahedal temperatuuril aeglane fermentatsioon ja malolaktiline fermentatsioon. Lisaks laagerdatakse veini umbes 6 kuud tammevaatides. 

Auhinnad:

Wine & Spirits 2017 - 92 punkti
Wine Spectator  2016 - 90 punkti
Wine Enthusiast 2015 - 91 punkti

Maitseomadused ja aroom

Aroomis liköörsed tsitrusviljad, pähklisus, kollased ploomid, kaneel. Maitselt  kuiv, värske ja elegantne, tunda ka unikaalset meresoola nüanssi.

Serveerimissoovitus 

Ideaalne aperitiivina, suurepärane koos spargliga, grillitud kalaga, kalasuppidega, homaariga, austritega. Serveerida 8°C juures.

Tootekirjeldus
Tüüp
Valge vein
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Clos Mireille
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
90% Semillon, 10% Rolle
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi