Jean Bouchard Aloxe-Corton 2015

Jean Bouchard brändi juured ulatuvad aastasse 1926. Jean Bouchardi edu aluseks on 5 Bourgogne veinimaja ja nende maad, mida nad omavad: Chablis (65 ha), Pommard (17 ha), Mercurey (4,5 ha) ja 2 maja Nuits-Saint-Georges (16 ha).
Veis
Veis
Lind
Lind

1955. aastal suure majanduskasvu ajal ostis Albert Bichot Jean Bouchard veinimaja ära. Mõne aja pärast sai hr. Jean Bouchardist endast Albert Bichot veinimaja peadirektor.

Kõik veinid valmistatakse veinimeistrite poolt veinimajades kohapeal, võttes aluseks ajaloolised traditsioonid ja veinivalmistamise põhimõtted.

Jean Bouchardi eesmärgiks on pakkuda parimat, mida Bourgogne piirkonnal on pakkuda. Bourgognes toodetakse kokku 61% valget veini, 31% punast veini ja 8% vahuveini. 

Aloxe-Corton asub Põhja Beaune-s kuulsate Grand Cru aedade läheduses. Pinnas on savine ja lubjakivine, aed on lõuna – ida poolse suunaga, saades maksimaalselt päikesetunde. Veini kääritatakse 28–30°C juures, kestad surutakse tankides käärimise ajal sujuvalt ülevalt alla, et saada parim kontsentratsioon.

Vein laagerdub 16 kuud tammevaadis, millest 15% on uued vaadid.
2015. aastakäik oli Bourgogne piirkonnas parim punastele veinidel peale 2005. ja 2010.aastat.

Maitseomadused ja aroom

Aroomis on tumedad marjad, must sõstar, kerge vanilje ja vürts. Maitselt küllaltki jõuline. Kuna vein on 2015. aastakäik, on see ideaalses küpsuses, marjased tanniinid ja peen happesus harmoneeruvad kergelt vürtsika ja kirsise järelmaitsega.

Serveerimissoovitus     

Sobib hästi medium raw veisefileega, pardifileega, kastmed võivad olla aromaatsemad. Serveerimistemperatuur 16°C.

 

Tootekirjeldus
Tüüp
Punane vein
Alkoholisisaldus
13,5 %
Tootja
Jean Bouchard
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
Pinot Noir
Pakendi maht
0,75 l
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi