La Chablisienne Chablis Grand Cru Grenouilles

Chablis – maailma kuulsaim valge vein. Legendaarne ning haruldane.
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Chablis küla südames paiknev La Chablisienne tegutseb aastast 1923. La Chablisienne sai alguse koostööst viinamarjakasvatajate vahel, kelle ambitsioon oli oma tooteid laiemale maailmale tutvustada.  
Chablis on maailma üks vanemaid viinamarja kasvatamise piirkondi, seal on erakordne pinnas ja suurepärane kasvupotentsiaal just Chardonnay sordile.

La Chablisienne veinide valmistamise puhul pööratakse erilist tähelepanu marjadest mahla pressimisele ja veini kääritamisele, et tulemus oleks Chablis veinidele kohane  - võimalikult kvaliteetne. La Chablisienne valikus on üle 30 toote, Grand Cru, 1er Cru, Chablis ja Petit Chablis veinid. 

Grenouilles veini valmistatakse Chablis Grand Cru Grenouilles, mis asub Grand Cru aedade keskel  Grenouilles´e mäe jalamil Vaudesir ja Valmur Grand Cru aedade vahel. 
Alates 2003. aastast kuulub Grand Cru aed ning seal asuv unikaalne ja legendaarne mõis La Chablisienne`le. Marjad korjatakse käsitsi 40 aasta vanustelt puudelt, hoolikas marjade press ja kääritamine. Vein laagerdub tammes setetel 14 kuud.

Maitseomadused ja aroom

Aroomis kollane ploom, kollased lilled ja küps pirn. Vein on värske, mineraalse ja puuviljase iseloomuga, suurepärases tasakaalus  ning pika järelmaitsega. 

Serveerimissoovitus

Austrid, mereannid, valge kala. Serveerida 11°C juures.

Tootekirjeldus
Alkoholisisaldus
13,0 %
Tootja
La Chablisienne
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
Chardonnay
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi