Louis Roederer Brut Premier Champagne

Reimsi linnas paiknev Louis Roederer (1776) on üks väheseid siiani pereomanduses olevaid šampanjamajasid. Louis Roedererile kuulub Champagne piirkonnas 240 hektarit, olles sellega üks suurimaid viinamarja aedade omanikke.
Aperitiiv
Aperitiiv
Kala Mereannid
Kala Mereannid
Lind
Lind

Esimesed aiad  - 100 hektarit osteti juba aastal 1850. aastal. Nende veinikeldrid on 7km pikad ning raiutud pinnasesse. 25% veine kääritatakse tammest vaatides ja 75% metallist tankides.

Louis Roederer hoiab eriti hoolikalt oma aedu, kasutades biodünaamililise põllumajanduse põhimõtteid. Samuti on saagikus 30% šampanjapiirkonna keskmisest madalam, mis tagab viinamarjade kontsentreerituma maitse. Louis Roderer laagerdab oma šampanjasi 2 korda kauem, kui seda ette näeb reeglistik.

Tänasel päeval on Louis Roederer esindatud rohkem kui 100-s riigis. Kogu tootmismaht on 3,5 miljonit pudelit, millest 75% eksporditakse.

10% Brut Premier baasveinist kääritatakse tammevaatides. 20% veinidest on vanemad aastakäigud. Toimub osaline malolaktiline fermentatsioon. Šampanja laagerdub pärmiseentel 3 aastat ja peale korkimist veel 6 kuud. 

Maitseomadused ja aroom

Aroomilt värske ja veiniliku stiiliga. Lisaks on tunda kollaseid puuvilju, vaniljet, kerget rösti ja natuke vürtse. Maitselt kergelt soolakas, tsitruseline ja kreemine. Puuviljase Pinot Noiri ja kreemise Chardonnay kaunis kombinatsioon.

Serveerimissoovitus     

Ideaalne aperitiiv, sobib austrite, mereandide ja õrna valge liha kõrvale.
Serveerida 6°C juures.

Tootekirjeldus
Tüüp
Šampanja
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Louis Roederer
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
40% Pinot Noir, 20% Pinot Meunier, 20% Chardonnay
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi