Louis Roederer Cristal 2012

Louis Roedereri lipulaev, Cristal, valmistatakse vaid parimatel aastatel. Cristali ajalugu algab aastal 1876, mil seda hakati valmistama Vene tsaar Alexander II nõudliku maitse järgi.
Aperitiiv
Aperitiiv
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Vene tsaar Alexander II  palus Roedereril valmistada jook läbipaistvas pudelis lameda põhjaga ning kuldse sildiga. Lame pudeli põhi pidi kindlustama selle, et pudeli alla ei ole pomm peidetud. Pudeli läbipaistev värv pidi näitama, et tegemist ei ole mürgitatud joogiga. Šampanja toodeti parimatest ja vanimatelt puudelt saadud viinamarjadest. Pudel ise oli tol ajal valmistatud erilisest kristall – selgest tugevast klaasist, mille järgi sai šampanja ka oma nime - „Cristal Champagne“. Cristalist sai maailma esimene tõeliselt prestiižne šampanja. 

Viinamarjapuude keskmine vanus on 35 aastat, pinnas on fossiiliderohke ja kriidine, andes šampanjale erilise elegantsuse ja mineraalsuse. Veini esmane kääritamine toimub 68% terasmahutites ning 32% suurtes tammevaatides. Malolaktilist kääritamist ei kasutata, et säilitada võimalikult algupärane ja puhas stiil. Šampanjat laagerdatakse 6 a setetel, misjärel seisab see veel 8 kuud veinikeldris enne kui müügile jõuab.

2012. a oli erakordselt keeruline aastakäik Champagne piirkonnas, kuid keerukad olud viivad väga tihti hoopis suurepärase tulemuseni. Madal saagikus, kuid kuiv korjeaeg andsid tulemuseks marjadele suurepärase küpsuse ja rikkaliku täidlase struktuuri. Ekspertide esmahinnangul üks parimaid aastakäike Champagne piirkonnas.

Maitseomadused ja aroom

Kompleksed aroomid, milles on tunda kuivatatud puuvilju, valgeid lilli ja röstitud pähkleid. Kontsentreeritud veinilik maitse, elegantse ja siidise tekstuuriga, kerge happesusega, mineraalne ja marjane. Pikk ja sügav järelmaitse. 

Serveerimissoovitus     

Ideaalne aperitiiv, austrid, mereannid, valged kalad. Serveerida 6°C juures.

Tootekirjeldus
Tüüp
Šampanja
Alkoholisisaldus
12,0 %
Tootja
Louis Roederer
Maa
Prantsusmaa
Viinamarjasort
60% Pinot Noir, 40% Chardonnay
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi