Masi Costasera Amarone Classico

"Aasta Vein 2021" kuldmedaliga pärjatud punane vein!
Veis
Veis
Uluk
Uluk
Juust
Juust
Lammas
Lammas

Klassifikatsioon: Amarone della Valpolicella Classico DOC.

Amarone veine valmistatakse iidsel roomlastele hästi tuntud meetodil, mida kutsutakse appassimento ja mis tähendab viinamarjade kuivatamist. Septembri lõpus või oktoobri alguses korjatud parimad kobarad pannakse bambusraamidel spetsiaalsesse ruumi, mis on varustatud NASA Natural appassimento kontrollsüsteemiga. Jaanuari lõpuks on viinamarjad kaotanud 35% oma kaalust. Selleks ajaks tekib ainult Corvina marjadel nn. väärishallitus. Peale õrna pressimist on poolkuivanud marjad osaliselt vartest eraldatud ja fermenteeritakse 45 päeva suurtes Slavoonia tammest vaatides või roostevabast terasest tsisternides õhutemperatuuril, mis on sellele aastaajale kohaselt külm. Seejärel valatakse vein ümber 30-40 hl tünnidesse, kus fermentatsioon jätkub veel 35 päeva koos valitud alkoholikindlate pärmidega. Järgneb malolaktiline fermentatsioon.
2 aastat laagerdub 80% veinist 40-80 hl suurustes Slavoonia tammest vaatides ja 20% väikestes Allier’ ja Slavoonia tammest vaatides. Vaatidest 40% on uued, 30% teist ja 30% kolmandat korda kasutusel. Seejärel küpseb vein veel vähemalt 4 kuud pudelites.
Masi Costasera Amarone on suurepärane säilitamisvein potentsiaaliga 30-35 aastat.

Masi Costasera Amarone auhinnad

Masi Costasera Amarone Classico 2015 -  "Aasta Vein 2021" kuldmedal

Kirjeldus

Veinil on sügav tume rubiinpunane värvus kerge violetse varjundiga äärtes. Arooms tugev bukett küpsetest ploomidest ja kirssidest, šokolaadinüansiga. Vein tekitab suulael küpsete puuviljade ümara maitse, milles on vihjeid šokolaadile ja kakaole. Pehmed tanniinid ja happesus on erakordses tasakaalus, sulades intrigeerivalt ühte. Tugev lõpp.

Serveerimissoovitus

Sobib oivaliselt grillitud ja röstitud punase liha, ulukite, tugevamaitseliste juustude ja šokolaadiga. Ideaalne nautimiseks peale külluslikku õhtusööki. 
Soovitatav serveerimistemperatuur 20 ˚C.

Tootekirjeldus
Tüüp
Punane vein
Alkoholisisaldus
15,0 %
Tootja
Masi Agricola Spa
Viinamarjasort
70% Corvina, 25% Rondinella, 5% Molinara
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Magusus
Kuiv
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi