Nigl Urgestein Riesling

Weingut Nigl veinimaja asub Kremstali piirkonnas Senftenberger Kirchenberg mäe jalamil. Selles veinimajas elas 12 sajandil Prints Starhemberg ja alates 1994. a toimetab seal perekond Nigl. Veinimaja on traditsiooniliste Austria Veinimajade Assotsiatsiooni liige (Traditional Austrian Wineries; "Österreichische Traditionsweingüter”).
Kala Mereannid
Kala Mereannid

Krems Valley-s kasvatakse peamiselt Grüner Veltlinerit ja Rieslingut, kuid ka Muscatelleri ja Sauvignon Blanci populaarsus kasvab.  Grüner Veltliner ja Riesling sellest piirkonnast on aga Austria ühed hinnatuimad veinid üldse.
Kremstal asaub 70 km kaugusel Viinist, ideaalne piirkond, kus pinnaseks on mineraalide rohked kivimid: graniit, gneiss, kiltkivi ja ambfiboliit. Päevased temperatuurid on kõrged ja öised jahedad, andes tulemuseks hea värskuse ja kontsentratsiooni viinamarjadele.

Urgestein Riesling on valmistatud käsitsi korjatud marjadest, Senftenberg-i mäe jalamilt. Jääksuhkur on 3,7 g / l kohta. Arenemispotensiaal 5 – 7 aastat.

Maitseomadused ja aroom

Aroomis virsik, laim, maitses on suurepärane puuviljasuse ja happesuse tasakaal, olemuselt marjane ja elegantne, taustal aimatav õlisus. Kuiv, järelmaitse on hästi puhta stiiliga. 

Serveerimissoovitus     

Kalaroad, grillitud lõhe, mereannid. Serveerimistemperatuur 8ºC.

Tootekirjeldus
Tüüp
Valge vein
Alkoholisisaldus
12,5 %
Tootja
Weingut Nigl
Maa
Austria
Viinamarjasort
Riesling
Pakendi maht
0,75 l
Pakendiliik
Pudel
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi