Uus trend veinisõpradele – alumiiniumpurk!

Uus trend veinisõpradele – alumiiniumpurk!

Alumiiniumpurk on stiilne ja keskkonnasäästlik valik neile, kes on valmis proovima midagi uut. Lisaks väiksemale CO2 jalajäljele, on purgil ka mitmeid eeliseid klaaspudeli ees. Vaata artiklist, kuidas alumiiniumpurk veinisõbra elu mugavamaks teeb!

Aastate jooksul on turule toodud lisaks klaasile ka teisi pakendeid nagu nt pakiveinid (BIB) või plastpudelid, kuid senini on tarbija eelistanud klaaspudelis veini. Miks see on nii? Sest levinud on arusaam, et teistsuguses pakendis vein ei pruugi olla kvaliteetne. Selline arusaam ei vasta tõele ning õnneks on veinitootjad otsustanud tõestada, et kvaliteetse veini pakendamine keskkonnasõbralikumasse pakendisse ei ole mitte ainult jätkusuutlik tegevus, vaid ka mugavam kasutajale.

Alumiiniumpurgil on 71% väiksem CO2 jalajälg

Hea pakendikujundus võib oluliselt vähendada jäätmeid ja süsinikdioksiidi heitkoguseid. Üha enam kasutatakse alternatiivseid ja kergemaid materjale ning pakendeid nagu näiteks ringlussevõetud PET-plastpudel ja pakivein (BIB) ning alumiiniumpurk. Lisaks vähendatakse ka klaaspudelite kaalu. See vähendab oluliselt pudelite tootmisest ja transpordist tulenevat süsiniku jalajälge.

Alumiiniumpurgil on 71% väiksem CO2 jalajälg

Võrreldes klaasiga nõuavad alumiiniumpurgid transpordiks vähem kütust ja alumiinium ise on 100% taaskasutatav. Alumiiniumpurkide taaskasutamine hoiab kokku tohutult energiat. Ümbersulatamise käigus säästetakse kuni 95% energiast, mida vajatakse alumiiniumi valmistamiseks esmasest toormest. Näiteks saab ühe plekkpurgi taaskasutamisel säästetava energiaga vaadata kolm tundi televiisorit. Ühe tonni alumiiniumi taaskasutamisel hoitakse kokku juba nii palju energiat, et sellest jätkub elektriautole kahe tiiru tegemiseks ümber maakera.

Millised on alumiiniumpurgi eelised tarbija jaoks?

  • Väiksemaks pakendis vein sobib väga hästi üksinda nautimiseks, sest purgis olev kogus on täpselt sobiv ühele;

  • Väiksemaks pakendis vein sobib väga hästi üksinda nautimiseks, sest purgis olev kogus on täpselt sobiv ühele;

  • Ka kaheses seltskonnas õigustavad veinipurgid ennast, sest nii saab üks nautida näiteks valget ning teine punast veini;

  • Purgid on kergekaalulised, võtavad kotis vähem ruumi ning neid on mugav kaasas kanda;

  • Võrreldes klaasiga, ei ole purgid kergesti purunevad;

  • Kiirem ja lihtsam jahutada;

  • Ideaalsed värskete ja noorte veinide tarbimiseks;

  • Keskkonnasäästlikud;

  • Sobivad imehästi piknikukorvi!

PS! Parimate aroomi- ja maitseomaduste nautimiseks, soovitame siiski purgist vein valada klaasi.

Alumiiniumpurgi säilitamine

Kuna alumiiniumpurk on sobilik pigem värksete ja noorte veinide pakendamiseks, siis nende säilitusaeg on umbes üks aasta.

Säilitamise tingimused on alumiiniumpurgis veinil sama, mis pudeliveinil. Näiteks päike ja soojus teevad tavaliselt veinile kõige rohkem kahju ja seetõttu tuleks jooke nende eest kaitsta.

Loe veini säilitamise tingimuste ja temperatuuri kohta täpsemalt SIIT.

Toggle Nav