Veiniklubi

MIS ON VEINIKLUBI?

OLEME SULLE ABIKS VEINIVALIKUL!

Roosa vein igale maitsele!

Veiniklubi on otsustanud roosa veini valimise teha eriti lihtsaks - asetades erinevad veinid skaalale kuivast magusani!

Millest lähtuda rosé veini valimisel?

Vaata Veiniklubi Rosé veini soovitusi!

Veinisoovitused

Veinisoovitused

Veinisoovitused

Vein ja söök

Tere tulemast veinide maailma!

Tere tulemast veinide maailma!

Veinide kohta õppimine on lõbus ja nauditav. In vino veritas! Vein on pikkade traditsioonidega klassikaline jook – seda on toodetud Euroopas üle 10 000 aasta juba antiikajast alates. Tänu oma pikale ajaloole seondub veiniga mitmeid erinevaid tegureid, mis mõjutavad omakorda seda, mida me oma klaasist joome.

Veinide liigid

Miks sisaldab punane vein tanniine, kuid valge vein mitte? Kuidas tekib roosa vein? Erinevad veinitüübid on punane, valge ja roosa vein, vahuvein ja šampus ning dessertveinid.

Kuidas valida punast veini?

Seistes poes veiniriiuli ees võib lai tootevalik silme eest kirjuks võtta. Kuidas leida oma maitsele sobivaim vein? Mida tähendavad erinevad terminid etiketil? Mis toitudega veine kombineerida?
Neile ja mitmetele teistele küsimustele annab vastused Eesti parim sommeljee Kristjan Markii.

Kuidas valida valget veini?

Seistes poes veiniriiuli ees, võib lai tootevalik silme eest kirjuks võtta. Kuidas leida oma maitsele sobivaim vein? Kuidas teha vahet kuival ja magusamal veinil? Mida tähendavad erinevad terminid etiketil? Mis toitudega veine kombineerida? Neile ja mitmetele teistele küsimustele annab vastused Eesti parim sommeljee Kristjan Markii.

Kuidas valida vahuveini?

Eesti parim sommeljee Kristjan Markii on põnevas veinimaailmas töötanud juba pea 15 aastat. Selle aja sisse on mahtunud arvukalt võistlusi nii Eestis kui välismaal ning muidugi rohkelt tiitleid ja tunnustust. Järgnevas videoklipis tutvustab Kristjan Markii erinevaid vahuveine ning annab näpunäiteid, kuidas leida oma maitse järgi sobiv vahuvein.

Vein ja kala

Kalaroad on alati eestlaste toidulauale kuulunud. Veeandidest valmistatakse toite läbi kogu aasta ja need tervislikud road on paljude lemmikud. Maitsvaid kalatoite saab muuta veelgi hõrgumaks värskete valgete või kergemate punaste veinide abil.

Vahuvein ja toit

Vahuveini ei ole mõeldud vaid aastavahetuse või muu erilise tähtpäeva tähistamiseks. Vahuveini peetakse ainsaks veiniks, mida võib serveerida läbi kogu söögikorra. Tutvuge nõuannetega vahuveini ja toidu kombineerimiseks.
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi