Veinikool

Artiklid

 • Vahuveini tutvustus

  Vahuvein on mõnus seltsiline nii pidu- kui ka argipäeval. Hästi valitud vahuveini peetakse ainsaks veiniks, mida võib serveerida läbi kogu söögikorra eelroogadest kuni desserdini.
 • Vahuvein ja toit

  Vahuveini ei ole mõeldud vaid aastavahetuse või muu erilise tähtpäeva tähistamiseks. Pokaal kihisevat jooki võib olla mõnusaks lõõgastuseks ka argipäeva õhtul või nädalalõpu saabudes. Vahuveini peetakse ainsaks veiniks, mida võib serveerida läbi kogu söögikorra. Tutvuge nõuannetega vahuveini ja toidu kombineerimiseks.
 • Veinide liigid

  Miks sisaldab punane vein tanniine, kuid valge vein mitte? Kuidas tekib roosa vein? Erinevad veinitüübid on punane, valge ja roosa vein, vahuvein ja šampus ning dessertveinid.
 • Kuidas valida punast veini

  Seistes poes veiniriiuli ees võib lai tootevalik silme eest kirjuks võtta. Kuidas leida oma maitsele sobivaim vein? Mida tähendavad erinevad terminid etiketil? Mis toitudega veine kombineerida?
  Neile ja mitmetele teistele küsimustele annab vastused Eesti parim sommeljee Kristjan Markii.
 • Kuidas valida valget veini

  Seistes poes veiniriiuli ees, võib lai tootevalik silme eest kirjuks võtta. Kuidas leida oma maitsele sobivaim vein? Kuidas teha vahet kuival ja magusamal veinil? Mida tähendavad erinevad terminid etiketil? Mis toitudega veine kombineerida? Neile ja mitmetele teistele küsimustele annab vastused Eesti parim sommeljee Kristjan Markii.
 • Kuidas valida vahuveini

  Eesti parim sommeljee Kristjan Markii on põnevas veinimaailmas töötanud juba pea 15 aastat. Selle aja sisse on mahtunud arvukalt võistlusi nii Eestis kui välismaal ning muidugi rohkelt tiitleid ja tunnustust. Järgnevas videoklipis tutvustab Kristjan Markii erinevaid vahuveine ning annab näpunäiteid, kuidas leida oma maitse järgi sobiv vahuvein.
 • Veinide tootmine

  Veini tootmine on igivana traditsioon, mis ulatub juba 10 000 aasta taha. Veinipuu on üks vanimatest kultuurtaimedest ja usutakse, et see kasvas enne Vahemere piirkondadesse jõudmist Kaspia mere ümber ja Kaukasusel.
 • Tere tulemast veinide maailma!

  Veinide kohta õppimine on lõbus ja nauditav. In vino veritas! Vein on pikkade traditsioonidega klassikaline jook – seda on toodetud Euroopas üle 10 000 aasta juba antiikajast alates. Tänu oma pikale ajaloole seondub veiniga mitmeid erinevaid tegureid, mis mõjutavad omakorda seda, mida me oma klaasist joome.
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi