5 müüti eetilistest veinidest
Lugege viit müüti eetiliste veinide kohta ja tõde, mis nende taga peitub.
Levinuimad viinamarjasordid veinimaailmas
Head veini saab valmistada ainult kvaliteetsetest marjadest
Viinapuud on viinapuuliste (Vitaceae) sugukonda kuuluv taim. Vitis vinifera on Euroopa viinapuu, millest tuntakse tuhandeid sorte. Osa sortidest on levinud üle kogu maailma, osa on jäänud aga väga paikseks.

Kuidas valida punast veini?

Seistes poes veiniriiuli ees võib lai tootevalik silme eest kirjuks võtta. Kuidas leida oma maitsele sobivaim vein? Mida tähendavad erinevad terminid etiketil? Mis toitudega veine kombineerida?
Neile ja mitmetele teistele küsimustele annab vastused Eesti parim sommeljee Kristjan Markii.

Kuidas valida valget veini?

Seistes poes veiniriiuli ees, võib lai tootevalik silme eest kirjuks võtta. Kuidas leida oma maitsele sobivaim vein? Kuidas teha vahet kuival ja magusamal veinil? Mida tähendavad erinevad terminid etiketil? Mis toitudega veine kombineerida? Neile ja mitmetele teistele küsimustele annab vastused Eesti parim sommeljee Kristjan Markii.

Veinide liigid

Miks sisaldab punane vein tanniine, kuid valge vein mitte? Kuidas tekib roosa vein? Erinevad veinitüübid on punane, valge ja roosa vein, vahuvein ja šampus ning dessertveinid.

Veinide tootmine

Veini tootmine on igivana traditsioon, mis ulatub juba 10 000 aasta taha. Veinitootmisega on seotud mitmed etapid, millest igal ühel on lõpptulemuse seisukohalt oluline tähendus.

Vahuveini tutvustus

Vahuvein on mõnus seltsiline nii pidu- kui ka argipäeval. Hästi valitud vahuveini peetakse ainsaks veiniks, mida võib serveerida läbi kogu söögikorra eelroogadest kuni desserdini.

Tere tulemast veinide maailma!

Veinide kohta õppimine on lõbus ja nauditav. In vino veritas! Vein on pikkade traditsioonidega klassikaline jook – seda on toodetud Euroopas üle 10 000 aasta juba antiikajast alates. Tänu oma pikale ajaloole seondub veiniga mitmeid erinevaid tegureid, mis mõjutavad omakorda seda, mida me oma klaasist joome.

Kuidas valida vahuveini?

Eesti parim sommeljee Kristjan Markii on põnevas veinimaailmas töötanud juba pea 15 aastat. Selle aja sisse on mahtunud arvukalt võistlusi nii Eestis kui välismaal ning muidugi rohkelt tiitleid ja tunnustust. Järgnevas videoklipis tutvustab Kristjan Markii erinevaid vahuveine ning annab näpunäiteid, kuidas leida oma maitse järgi sobiv vahuvein.
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi