Naturaalsed alkoholivabad joogid

Avasta maailma parimad alkoholivabad joogid!

Alkoholivabad joogid on siin selleks, et jääda. Sest igaüks väärib head jooki!

Alkoholivabad joogid on viimaste aastate jooksul üha rohkem populaarsust kogunud. NielsenIQ andmed näitavad, et alkoholivaba õlle, veini ja destillaatide (alkoholivaba rumm, džinn ja tekiila) turg kasvas eelmisel aastal enam kui 20% ja viimase kolme aasta jooksul enam kui 120%. Ning see trend on jätkuvalt pidevas kasvus.

Anora Estonia valikust leiab alkoholivabade toodete kategooriast ISH Spirits tooted. ISH on maailmas kõrgelt auhinnatud alkoholivabade jookide tootja Taanist. Kõik ISH-i tooted on valminud jätkusuutlikult, kasutades taaskasutatud materjale ja sisaldades ainult naturaalseid koostisosi.

Miks loodi ISH kaubamärk ?

ISH Spirits asutaja Morten Sørensen eesmärk on panustada ülemaailmse tervislikuma alkoholikultuuri edendamisse. Ish´i loomise idee sai alguse 2017. aastal, kui Morten võttis vastu 100- päevase alkoholivaba väljakutse. Ta avastas, et raske ei olnud mitte alkoholist loobumine, vaid alternatiivide leidmine. Ta otsustas luua kaubamärgi, mille tooted on kvaliteetsed ning mille maitsed oleksid võrreldavad alkohoolsete jookidega nagu nt džinn, tekiila ja rumm.

Igaüks väärib suurepärast jooki.

"Tahtsin olla teadlikum tarbija ja sõpradega kohtumistel pidin ikka ja jälle samade joogivalikutega leppima," räägib Morten. „Nii otsustasingi luua uue alkoholivabade jookide sarja. Igaüks väärib suurepärast jooki, olenemata sellest, kas see sisaldab alkoholi või mitte. ISH teeb selle võimalikuks.“

  1. joogikultuur/ISH-Mexican-Agave-Spirit-alkoholivaba-tekiila
    ISH Mexican Agave Spirit 0,5% 50 cl
    Alkoholivaba jook, mis sobib kasutamiseks tekiila maitselistes kokteilides kange alkoholi asemel.
    19,99 €
    39,98 € / l

Kuidas valmib alkoholivaba „kange alkohol“?

Alkoholivabade toodete loomisel kasutatakse ISH´is ainult taimseid komponente ja vürtse, mis loovad alkoholile omaseid maitseid. Näiteks ISH London Botanical Spirit (alkoholivaba tekiila) sisaldab päikse käes kuivatatud kadakamarju ning koriandriseemneid ning joogi destilleerimisel kasutatakse tšilliseemne kestasid, et matkida alkoholile omast meeldivat soojust.

ISH Caribbean Spiced (alkoholivaba rumm) läbib protsessi, mida nimetatakse „ülikriitiliseks CO2 ekstraheerimiseks“. Selle tehnoloogia käigus eemaldatakse rummist madalal temperatuuril alkohol, kuid säilitatakse rummile omane maitseprofiil.

Kõik ISH tooted sisaldavad ainult naturaalseid koostisosi, on gluteenivabad ning sobivad veganitele.

Alkoholivabad kokteilid

Kas alkoholivabade jookide tarbimine on lühiajaline trend?

„Alkoholivabade jookide tarbimist mõjutavad mitmed tegurid, nt tervis ja tervislikumad eluviisid ning üleüldine heaolu. Kui tarbijad mõistavad eeliseid, mis kaasnevad alkoholitarbimise piiramisega ja mõistavad, et nad saavad nautida kõiki kokteile, kuid alkoholivabalt, tekib nö ahaa-efekt. Lisaks on meil Z- ja Y-põlvkonnad, kes tarbivadki vähem alkoholi kui eelnevad põlvkonnad. See kombinatsioon paneb mind uskuma, et alkoholivabad joogid on siin selleks, et jääda, mitte ainult hetketrend,“ räägib Morten.

Näha on ka nö „häbimärgi“ kadumist. Kui mõni aeg tagasi veel vaadati alkoholivabade kokteilide poole kerge hämminguga, siis täna on hoopis teine lugu. Inimesed on harjunud nägema kohvikute ja restoranide menüüs alkoholivabu valikuid ja ootavad seda.

Alkoholivabad joogid on siin selleks, et jääda.

„Ma usun, et juba lähitulevikus lisanduvad kohvikute ja baaride joogivalikusse alkoholivabad kokteilid ja suureneb joogivalik. Miks? Sest nõudlus kasvab. See ei tähenda, et kõik lõpetavad alkoholi tarbimise, vaid lihtsalt seda, et valikuvõimalusi on rohkem. Ikka selleks, et saaksime kõik koos tähistada igal nädalapäeval,“ ütleb Morten.

Kogu maailmas on kogumas populaarsust likumine „Mindful Drinking“ - It’s all about thinking while drinking! Liikumise eesmärk on olla teadlikum tarbija ning juhtida inimeste tähelepanu nende alkoholitarbimise harjumustele.

Alkoholivabad kokteilid

Joogikultuuri kokteilide lehel leidub alkoholivabade kokteilide retsepte igaks sündmuseks ning hooajaks. Valikus on kerged ja kihisevad vahuveinikokteilid, näiteks Hugo, Mimosa ja Bellini. Lisaks kogu maailmas tuntud kokteilid nagu nt Negroni, Margarita, G&T, Daiquiri, Paloma, Mai Tai. Kõikide kokteilide retseptid ja valmistamise juhised on lihtsad ning jõukohased kõigile. Vaata alkoholivabade kokteilide retsepte siit!

Toggle Nav