Blossa

Vanadest Rootsi traditsioonidest inspireeritud Blossa glögi alguseks peetakse Stockholmi vanalinnas 19. sajandil J.D. Grönstedt & Co veinikaupmehe poolt loodud retsepti.

Blossa - Põhjamaade armastatuim glögi!

Blossast on kujunenud Põhjamaade armastatuim glögi, mida peetakse lausa glögi sünonüümiks. Blossa annab jõuludele just selle õige hõngu, ilma milleta traditsioonilised jõulupühad Põhjamaades ei möödu.

Blossa glögi retsept on kasutusel tänaseni. Joogi suurepärase maitse tagab väga kvaliteetse tooraine kasutamine. Glögi põhikomponendiks on spetsiaalselt Blossa jaoks Hispaanias valmistatud täidlane vein, mille küpsemisele ja valmimisele kulub 5 aastat.

Blossa glögile iseloomuliku maitsebuketi annab Hiinas ja Guatemalas kasvatatud vürtside segu kardemonist, ingverist ja nelgist. Värvilt šokolaadipruun jook on suurejoonelise aroomiga, vürtsikas, tunda kardemoni ja nelki, maitse on rikkalik, esile kerkivad jõuluvürtsid ja rosinad, pika järelmaitsega, tunda kardemoni ja nelki.

Blossa Vinglögg

Serveeri Blossa glögi kuumalt!

Sobib pakkuda kuumalt rosinate ja mandlitega, kuid on meeldiv ka toatemperatuuril serveerituna või kohvi sisse segatuna. Soovitame traditsiooniliste jõulumaiustuste ja šokolaadikoogi kõrvale.

Blossa glögid aitavad kaasa selle õige jõulumeeleolu tekkimisele!

Aastakäigu glögi jätkab oma teekonda ümber maailma.

2022. aasta glögi on inspireeritud New Orleansi suitsustest tänavatest, vürtsikast toidukultuurist ja jazzmuusikast. Annual 22 sisaldab lisaks rummile laimi, passionivilju, mustikaid, maasikaid, tšilliekstrakti, suitsutatud paprika destillaati ja klassikalisi glögivürtse.

Glögi on troopilise ja vürtsika stiiliga. Aroomis tulevad esile laimi tsitruselisus, maasikad, mustikad,  ja magusad vürtsid nagu kardemon, nelk. Maitselt poolmagus ja rikkalik. Tunda on kerget happesust, rummisoojust ja rosinaid. Serveerida traditsiooniliselt ehk kuumalt 70°C juures koos rosinatega või Hurricane kokteilina, milleks lisa klaasi glögi koos rohke jääga ning kaunista maasikate ja apelisiniviiludega. 

Ole kursis meie uudistega!


Joogikultuuri trendid, uued joogisoovitused ning kokteilide retseptid mugavalt sinu postkasti.

Liitu Joogikultuuri uudiskirjaga

Sisesta oma e-posti aadress