Aasta Vein 2024 võitjad on selgunud!

Aasta Veini konkursi eesmärk on tunnustada igal aastal parimaid veine kuld-, hõbe- ja pronksmärgiga. Tunnustus annab veinisõpradele ja sommeljeedele kiire, mugava ja ülevaatliku võimaluse leida parimaid veine Eesti veiniturult ja avastada uusi maaletoojaid ja veinide valmistajaid.

Anora Estonia osales sel aastal konkursil 15 veiniga, millest 13 hinnati medali vääriliseks. Kokku anti sel aastal välja 69 kuld-, 108 hõbe- ja 159 pronksmedalit. 

Mis on Joogikultuuri Veiniklubi?

Veiniklubi kleebiste ja kaelarääkijatega märgistatud veinid teevad sinu veinivaliku lihtsaks!

Veiniklubi kevadine veinivalik!

Valgeid veine klassifitseeritakse magususe astme põhjal: kuivad, poolkuivad, poolmagusad ja magusad. Veini magusus sõltub viinamarjade suhkrust, millest suur osa muutub veini käärimise ajal alkoholiks. Klassikalisemateks kaaslasteks valgete veinide puhul on mereannid ja kalaroad ning rohelised salatid. Veini happed neutraliseerivad hästi kala rasvasust ja toetavad aedviljade hapukust. Hapukus rõhutab ka toidu maitseid ja toob aroomid paremini esile.

Milline on Mimosa kokteili õige retsept?

Artiklist saad teada, milline on õige Mimosa retsept ning millist vahuveini kokteilis kasutada. Lisaks jagame soovitusi erinevate mahlade osas, mida tasub kokteilis katsetada.

Vivino veinirakendus

Vivino on veinide hindamise andmebaas, mis sisaldab ligi 12 miljonit veini. Vivino kasutamine on väga lihtne – laadi veinirakendus alla ja pildista soovitud veini silti. Suurepärane abimees kõikidele veinisõpradele!

Siit leiad valiku veinidest, mida on hinnatud Vivino kasutajate poolt alates 4,0-punktist. 
Vivino andmebaasi keskmine veinihinnang on 3,6 punkti ning ning kõik veinid, mida on hinnatud üle selle, on kasutajate hinnangul üle keskmise hea. Kui joogile on antud hinnang 4,0 punkti, on tegemist veiniga, mis on 85% ulatuses parem kui teised veinid, mida andmebaasis hinnatud on.

Kas pakiveinil on eeliseid pudeliveini ees?

Räägime, milline on pakiveinide kvaliteet päriselt ja kui kaua need säilivad? Anname nõu, kuidas avada pakiveini õigesti ning millised on pakiveinide eelised. Lisaks saad teada, mitu klaasi saab ühest pakiveinist.

Pakivein on mugav. Vaata valikut!

Vahuvein on stiilne jook toidu kõrvale ja sobiv kingitus sõbrale!

Veiniklubi punaste veinide valik!

Punase veini värvi sügavus ja toon võivad olla väga erinevad, jäädes kahvatu lilla ja intensiivse rubiinpunase vahele. Veini maitse hõlmab samuti laia spektrit – alustades mustadest puuviljadest ja marjadest kuni vürtsikate tammenootideni.⁠ Punast veini peetakse tavaliselt parimaks kaaslaseks punase liha, ulukiliha, küpsete juustude ja täidlase maitsega toidu kõrvale.⁠

Veiniklubi hooaja punaste veinide valikust leiad mitmeid uusi ning auhinnatud veine, mis on heaks kaaslaseks sinu õhtusöögi kõrvale!⁠

Kuidas valmistada punaveinikastet ja millist veini kasutada?

Punaveinikaste on tõeline klassika, mida serveeritakse peamiselt sisefilee kõrvale pidulikul õhtusöögil. Kastme maitset saab erinevate vürtsidega mitmekesisemaks muuta, mistõttu sobib see igasuguse liha juurde, isegi kalaga.

Toggle Nav