Veiniklubi hooaja punaste veinide valik!

Punase veini värvi sügavus ja toon võivad olla väga erinevad, jäädes kahvatu lilla ja intensiivse rubiinpunase vahele. Veini maitse hõlmab samuti laia spektrit – alustades mustadest puuviljadest ja marjadest kuni vürtsikate tammenootideni.⁠ Punast veini peetakse tavaliselt parimaks kaaslaseks punase liha, ulukiliha, küpsete juustude ja täidlase maitsega toidu kõrvale.⁠

Veiniklubi hooaja punaste veinide valikust leiad mitmeid uusi ning auhinnatud veine, mis on heaks kaaslaseks sinu õhtusöögi kõrvale!⁠

Kuidas säilitada veini avatud ja avamata pudelis?

Veini säilitamine ei ole raske, kuid teatud põhinõuetega tuleks siiski arvestada. Artiklist leiad vihjed, kuidas säilitada veini nii avamata kui avatud pudelis.

Vivino veinirakendus

Vivino on veinide hindamise andmebaas, mis sisaldab ligi 12 miljonit veini. Vivino kasutamine on väga lihtne – laadi veinirakendus alla ja pildista soovitud veini silti. Suurepärane abimees kõikidele veinisõpradele!

Siit leiad valiku veinidest, mida on hinnatud Vivino kasutajate poolt alates 4,0-punktist. 
Vivino andmebaasi keskmine veinihinnang on 3,6 punkti ning ning kõik veinid, mida on hinnatud üle selle, on kasutajate hinnangul üle keskmise hea. Kui joogile on antud hinnang 4,0 punkti, on tegemist veiniga, mis on 85% ulatuses parem kui teised veinid, mida andmebaasis hinnatud on.

Mis on Joogikultuuri Veiniklubi?

Veiniklubi kleebiste ja kaelarääkijatega märgistatud veinid teevad sinu veinivaliku lihtsaks!

Aasta Vein 2023 võitjad!

Aasta Veini konkursi eesmärk on tunnustada igal aastal parimaid veine kuld-, hõbe- ja pronksmärgiga. Tunnustus annab veinisõpradele ja sommeljeedele kiire võimaluse leida parimaid veine Eesti veiniturult.

Anora Estonia tooteportfellist võitis Aasta Vein 2023 kuldmedali Masi Coastasera Amarone della Valpolicella Classico ning seda juba teist korda! 

Kas pakiveinil on eeliseid pudeliveini ees?

Räägime, milline on pakiveinide kvaliteet päriselt ja kui kaua need säilivad? Anname nõu, kuidas avada pakiveini õigesti ning millised on pakiveinide eelised. Lisaks saad teada, mitu klaasi saab ühest pakiveinist.

Pakivein on mugav. Vaata valikut!

Vahuvein on stiilne jook toidu kõrvale ja sobiv kingitus sõbrale!

Mis vahe on keeratava korgiga veinil ja naturaalse korgiga veinil?

Üha rohkem veinivalmistajaid on viimastel aastatel hakanud kasutama veinipudelite sulgemiseks metallist keeratavat korki. Samas on levimas arusaam, et keeratava korgiga vein ei ole justkui kvaliteetne.

Kas ja kuidas mõjutab veini kork veini kvaliteeti?

Toggle Nav