Džinn toonikuga

Džinn toonikuga hea maitse saladus

Kuidas valida džinnikokteili jaoks just see õige maitsega toonik ja milliste jookidega sobib toonikut veel segada?

Džinn ja toonik on populaarne kokteil, mille maitse sõltub džinni ja tooniku kooslusest. Kokteili populaarsuse taga peitub mitmeid põhjuseid – kahe komponendiga kokteili on väga lihtne valmistada ning see on maitselt värske ja kerge.

Gin & tonic malaaria vastu

Tänapäeval populaarne kokteil „Gin & tonic“ sai alguse juba 19. sajandil, mil kiniini (tooniku koostisosa) kasutati arstirohuna malaaria vastu. Kuna jook oli mõru, lisasid Briti ohvitserid sellele vett, suhkrut ja džinni - nii sündiski legendaarne kokteil.

1gin3toonikut

Kas toonik on tähtsam kui džinn?

Kokteili valmistamise põhireegel on: 1 osa džinni ja 3 osa toonikut. Seega, toonikul on kokteili maitses oluline roll. Tooniku valikul peab silmas pidama, et selle maitses oleks mõrudus ja magusus heas tasakaalus. Samuti peavad tooniku ja džinni maitsed omavahel sobima. 

Kuidas valida toonikut?

Toonikute valik on maailmas viimastel aastatel kiiresti laienenud. Need erinevad üksteisest peamiselt kiniini ja suhkru sisalduse poolest, st kui magus või mõru tooniku maitse on. Lisaks mõjutavad maitset erinevad ürdid ja tsitruselised, millest tuntuim on sidrun. 

Tooniku valikul mõtle esmalt, milline džinn on sinu lemmik ning millised maitsed selles domineerivad. Klassikalise kadakamarja maitselise džinn toonikuga kokteili juurde võiks valida ka klassikalise tooniku, mis rõhutab džinni maitset, nt Double Dutch Indian Tonic Water. Sellisel juhul ei ole mõtet valida tsitruselist või lillelise maitsega toonikut. Proovi näiteks džinnikokteili Nordic & Tonic!

Kui eelistate värskemaid ja magusamaid kokteile, soovitame proovida Hernö & Tonic kokteili, kus on kasutatud värske ja magusa maitsega Double Dutch Cucumber & Watermelon toonikut. Double Dutch Cucumber & Watermelon sobib kõikide džinnidega. 

Kuivema ja vürtsikama džinni kokteili eelistajad võiksid proovida Double Dutch Pomegranate & Basil toonikut.

Tooniku kokteilid

Toonik sobib ka teiste jookidega

Kokteil, mis kindlasti tasub ära proovimist, on viski Ginger Beer toonikuga. Kokteilis on tunda viski suitsuseid ja puiduseid noote ja tooniku vürtsikust, mis omavahel moodustavad mitmekülgse tasakaalustatud maitse. Viski toonikuga kokteili retsepti saad SIIT.

Viin toonikuga on klassika ning sel juhul võib julgelt proovida erinevaid maitsetoonikuid. Vodka & Tonic kokteili retsepti leiad SIIT. 

 Samuti sobib toonikuga akvaviit, mis on tuntud kui põhjamaa džinn. Põneva kokteili retsepti akvaviidiga, leiad SIIT.

 1. joogikultuur/Opihr-Oriental-Spiced-London-Dry-Gin-joogikultuur
  Opihr Oriental Spiced London Dry Gin
  Džinn on valmistatud eksootilistest vürtsi teelt käsitsi korjatud taimedest, mis on hoolikalt välja valitud Opihr’i Master Distiller´i poolt.
  25,99 €
  37,13 € / l
 2. joogikultuur/Nordic-Lab-Mediterranean-Gin
  Nordic Spirits Lab Mediterranean Gin
  Käsitöödžinn, mis on inspireeritud värsketest Vahemere maitsetest. Veganitele sobilik.
  13,99 €
  27,98 € / l
 3. inriver-prod/1027948_Saaremaa_Gin_Vaarikas_37%2C5%25_50cl
  Saaremaa RAS Gin 37,5% 50 cl
  Saaremaa RAS Gin on värske ja aromaatne vaarikadžinn, mille maitses harmoneeruvad mahlased vaarikad, kadakamarjad ja sidrunikoor.
  9,99 €
  19,98 € / l
 4. Skagerrak Nordic Dry Gin 70 cl
  Skagerrak Nordic Dry Gin 70 cl
  Skagerrak on tõeliselt põhjamaine džinn, milles on ühendatud London Dry stiili parimad omadused Põhjamaade loodusest tuttavate maitsetega nagu astelpaju ja leedriõis.
  26,99 €
  38,56 € / l

19
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11

Ole kursis meie uudistega!


Joogikultuuri trendid, uued joogisoovitused ning kokteilide retseptid mugavalt sinu postkasti.

Liitu Joogikultuuri uudiskirjaga

Sisesta oma e-posti aadress