Džinn toonikuga

Džinn toonikuga hea maitse saladus

Gin & Tonic on jätkuvalt populaarne kokteil, mille maitse sõltub džinni ja tooniku kooslusest. Räägime, milline on selle kokteili valmistamise reegel ja kuidas valida džinnikokteili jaoks just see õige maitsega toonik ja džinn.

Džinn ja toonik on populaarne kokteil, mille maitse sõltub džinni ja tooniku kooslusest. Kokteili populaarsuse taga peitub mitmeid põhjuseid – kahe komponendiga kokteili on väga lihtne valmistada ning see on maitselt värske ja kerge. Peamise maitsenüansi lisavad kokteilile džinni koostises olevad ürdid, vürtsid, tsitruselised elemendid ja kadakamarjad. Toonik annab kokteilile omapoolse särtsu olenevalt tooniku maitseprofiilist. Katsetades kokteili erineva karakteriga džinnide ja toonikutega, saab tulemuseks väga põnevaid kombinatsioone!

Gin & Tonic on kindlasti esimene valik neile, kes hindavad hästi tasakaalustatud ja kergesti joodavat jooki.

Gin & tonic malaaria vastu

Tänapäeval populaarne kokteil „Gin & tonic“ sai alguse juba 19. sajandil, mil kiniini (tooniku koostisosa) kasutati arstirohuna malaaria vastu. Kuna jook oli mõru, lisasid Briti ohvitserid sellele vett, suhkrut ja džinni - nii sündiski legendaarne kokteil.

 1. joogikultuur/Saaremaa-RHU-Gin-50cl
  Saaremaa RHU Gin 37,5% 50 cl
  Saaremaa RHU Gin on värske ja mõnusalt magushapu alatooniga džinn, mis sobib suurepäraselt erinevatesse kokteilidesse.
  9,99 €
  19,98 € / l

Gin & Tonic valmistamise reegel

Kokteili valmistamise põhireegel on: 1 osa džinni ja 3 osa toonikut. Seega, toonikul on kokteili maitses oluline roll. Tooniku valikul peab silmas pidama, et selle maitses oleks mõrudus ja magusus heas tasakaalus. Samuti peavad tooniku ja džinni maitsed omavahel sobima. 

1 osa džinni ja 3 osa toonikut!

1gin3toonikut

Kuidas valida toonikut džinnikokteili?

Toonikute valik on maailmas viimastel aastatel kiiresti laienenud. Need erinevad üksteisest peamiselt kiniini, suhkru sisalduse poolest (st kui magus või mõru tooniku maitse on) ja maitse omaduste poolest. Tooniku maitset mõjutavad erinevad ürdid ja tsitruselised, millest tuntuim on sidrun. Tooniku valikul mõtle esmalt, milline džinn on sinu lemmik ning millised maitsed selles domineerivad. 

Klassikaline Gin & Tonic

Klassikalise kadakamarja maitselise G&T kokteili valmistamiseks võiks valida klassikalise tooniku ning Dry Gin´i. Hea valik on nt Indian-tüüpi toonik, mis rõhutab Dry Gin´i karget ja kergelt mõrkjat maitset.

Klassikalise Gin & Tonic juurde vali toonik, mis rõhutab džinni maitset.

Proovi klassikalisi Gin & Tonic kokteile Nordic & Tonic või Saaremaa Gin & Toonik.

 1. joogikultuur/Skagerrak-Nordic-Dry-Gin-joogikultuur
  Skagerrak Nordic Dry Gin 44,9% 50 cl
  Skagerrak on tõeliselt põhjamaine džinn, milles on ühendatud London Dry stiili parimad omadused Põhjamaade loodusest tuttavate maitsetega nagu astelpaju ja leedriõis.
  19,99 €
  39,98 € / l
Tooniku kokteilid

Värske ja magusam Gin & Tonic

Värske ja magusama Gin & Tonic kokteili jaoks vali toonik, mis on maitselt mõõdukalt magus, et tasakaalustada džinni maitseid, nt Double Dutch Cucumber & Watermelon toonikut. Cucumber & Watermelon toonikus harmoneeruvad värske kurk ja kergelt magus arbuus, mistõttu sobib toonik pea kõikide džinnidega.

Väga hästi toimivad ka tsitruselise karakteriga toonikud, mille maitses on tunda näiteks sidrunit, laimi või greipi.

Teine võimalus lisada G&T kokteilile värskust või puuviljasust on kasutada maitsedžinne. Maitsedžinniga on väga lihtne kodus hea kokteil kokku segada - pikenda vaid sobiva toonikuga ja ongi maitsekas kodune kokteilielamus käes. Inspiratsiooni maitsedžinni valikuks leiad SIIT.

Kokteilidest proovi näiteks värske ja aromaatse stiiliga Gin & Tonic kokteili Saaremaa vaarikadžinniga, või Vahemere maitsetest inspireeritud G&T.

Kuivem Gin & Tonic

Kuivema ja vürtsika Gin & Tonic kokteili jaoks vali toonik, mis toob kokteilis esile džinnis olevaid ürte. Tooniku maitseprofiil võiks olla kergelt vürtsikas ja komplekssem. Katseta toonikutega, mis sisaldavad näiteks mõrkjat greipi, apelsini või ingverit. Põnev valik on kindlasti Double Dutch Pomegranate & Basil, mille maitses on tunda magusat granaatõuna ja vürtsikat basiilikut.

Džinnivalikul võiks vaadata Dry Gin´i või vürtsika stiiliga maitsedžinnide poole. Põnev valik on Saaremaa CUR Gin, mille maitset iseloomustab kurgi värskus ja kergelt vürtsikas ingver.

Kokteilidest on kindlasti proovimist väärt džinnikokteil kurgi- ja ingverimaitselise džinni ja musta pipra teradega ja Opihr Gin & Tonic džinnikokteili, mille maitse muudavad eriliseks idamaised vürtsid.

Toggle Nav