Džinn toonikuga hea maitse saladus
Džinn toonikuga hea maitse saladus

Džinn toonikuga hea maitse saladus

Kuidas valida džinnikokteili jaoks just see õige maitsega toonik ja milliste jookidega sobib toonikut veel segada?

Džinn ja toonik on populaarne kokteil, mille maitse sõltub džinni ja tooniku kooslusest. Kokteili populaarsuse taga peitub mitmeid põhjuseid – kahe komponendiga kokteili on väga lihtne valmistada ning see on maitselt värske ja kerge.

Gin & tonic malaaria vastu

Tänapäeval populaarne kokteil „Gin & tonic“ sai alguse juba 19. sajandil, mil kiniini (tooniku koostisosa) kasutati arstirohuna malaaria vastu. Kuna jook oli mõru, lisasid Briti ohvitserid sellele vett, suhkrut ja džinni - nii sündiski legendaarne kokteil. 
 

džinn ja toonik

Kas toonik on tähtsam kui džinn?

Kokteili valmistamise põhireegel on: 1 osa džinni ja 3 osa toonikut. Seega, toonikul on kokteili maitses oluline roll. Tooniku valikul peab silmas pidama, et selle maitses oleks mõrudus ja magusus heas tasakaalus. Samuti peavad tooniku ja džinni maitsed omavahel sobima. 

Kuidas valida toonikut?

Toonikute valik on maailmas viimastel aastatel kiiresti laienenud. Need erinevad üksteisest peamiselt kiniini ja suhkru sisalduse poolest, st kui magus või mõru tooniku maitse on. Lisaks mõjutavad maitset erinevad ürdid ja tsitruselised, millest tuntuim on sidrun. 

Tooniku valikul mõtle esmalt, milline džinn on sinu lemmik ning millised maitsed selles domineerivad. Klassikalise kadakamarja maitselise džinn toonikuga kokteili juurde võiks valida ka klassikalise tooniku, mis rõhutab džinni maitset, nt Double Dutch Indian Tonic Water. Sellisel juhul ei ole mõtet valida tsitruselist või lillelise maitsega toonikut. Proovi näiteks džinnikokteili Nordic & Tonic!

Kui eelistate värskemaid ja magusamaid kokteile, soovitame proovida Hernö & Tonic kokteili, kus on kasutatud värske ja magusa maitsega Double Dutch Cucumber & Watermelon toonikut. Double Dutch Cucumber & Watermelon sobib kõikide džinnidega. 

Kuivema ja vürtsikama džinni kokteili eelistajad võiksid proovida Double Dutch Pomegranate & Basil toonikut. 
 

Tooniku kokteilid

Toonik sobib ka teiste jookidega

Kokteil, mis kindlasti tasub ära proovimist, on viski Ginger Beer toonikuga. Kokteilis on tunda viski suitsuseid ja puiduseid noote ja tooniku vürtsikust, mis omavahel moodustavad mitmekülgse tasakaalustatud maitse. Viski toonikuga kokteili retsepti saad SIIT.

Viin toonikuga on klassika ning sel juhul võib julgelt proovida erinevaid maitsetoonikuid. Vodka & Tonic kokteili retsepti leiad SIIT. 

 Samuti sobib toonikuga akvaviit, mis on tuntud kui põhjamaa džinn. Põneva kokteili retsepti akvaviidiga, leiad SIIT. 

Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi