Vein ja Aasia toit

Vein ja Aasia toidud

Võib tunduda, et idamaiste toitude ja veinide paaritamine on kui tippteadus, kuna ühest toidust võib leida nii vürtsikust, magusust ja hapukust samal ajal. Siiski leiduvad mõningad kindlad veini ja toidu kombinatsioonid, mida tasub proovida.

Aasia toitude paaritamisel veiniga on kõige lihtsam järgida toidu ja veini sobitamise põhireegleid, mis soovitavad tugevate maitsete puhul nagu vürtsikus ja soolakus valida mahlakalt puuviljase stiiliga poolkuiv vein. Veinis olev puuviljasus ja veidike suurem suhkrusisaldus tasakaalustab suurepäraselt toidus olevaid tugevaid maitseid. Veinid, mida idamaiste toitude kõrvale kindlasti kombineerida võiks on Riesling, Gewürztraminer ja Viognierid, mis kõik väga hästi vürtse taluvad. Paljude Aasia toitude puhul toimib valgetest veinidest hästi ka puuviljane Casal Garcia Vinho Verde.

Punast veini idamaiste toitude kõrvale üldiselt ei soovitata, kuid kui soov selleks siiski on, tuleks serveerida veini jahutatult, sest nii sobib see vürtsika ja magusavõitu toidu kõrvale paremini.

Hiina toidud ja vein

Hiina toidud on üldiselt magusamad. Sellised maitseained nagu soja, ingver ja kardemon sobivad ideaalselt veinidega, mis sisaldavad eksootilisi maitseid ning sisaldavad ka ise veidikene magusust. Proovi magushapu sealiha ja teiste Hiina lemmikroogadega näiteks poolkuiva stiiliga Rieslingit Kendermanns Organically Grown.

  1. joogikultuur/Kendermanns-Organically-Grown-valge-vein
    Kendermanns Organically Grown
    Vein on valmistatud orgaaniliselt kasvatatud viinamarjadest, ei kasutata kemikaale ega väetisi. Veini valmistamisel kasutatakse ainult keskkonnasõbralikke meetodeid.
    7,99 €
    10,65 € / l

India toidud ja vein

India toidud on enamasti tugevalt maitsestatud, kuid mitte väga vürtsikad. Maitsete pehmendamiseks kasutatakse sageli jogurtit. Indias serveeritakse toidu kõrvale enamasti vett, kuid lääneriikides pakutakse India roogade kõrvale pigem õlut. Valge veini sõbral tasuks valida puuviljane ja poolkuiv vein, nt Roche Mazet Muscat.

Jaapani toidud ja vein

Jaapani toitudest on meil kindlasti kõige enim tuntud sushi. Sushi ise on küll lihtne riisirull täidetud värske toore kalaga, kuid me ei tohi veiniga sobitamisel unustada ära olulist ja kapriisset soja. Soja muudab lihtsa ja kerge sushi ampsu soolaseks ja umami rohkeks, millega sobituvad veinid, kus on olemas aromaatne puuviljasus. Sellised veinid tasakaalustavad soolakust ja ka happelisust, et läbi lõigata täidlasest umamist. Hea valik sushi kõrvale on nt Grüner Veltliner.

Toggle Nav