6 nõuannet vähisöömise pidustusteks!

6 nõuannet vähisöömise pidustusteks!

Kui plaanite pidada vähipidustusi kodus ning külalisi võõrustada, leiate siit 6 soovitust, mida peo organiseerimisel silmas pidada.

Rootsis ja Soomes on suvelõpu vähisöömise pidustused sama olulised nagu jõulupühad. Vähipidudel on oma kindlad traditsioonid - peol kantakse pabermütsikesi ja pudipõllesid, pruugitakse kangeid napse (nt akvaviit), lauldakse ja tantsitakse. Vähipidusid korraldatakse ka Eestis nii restoranides kui koduaias. Kui plaanite pidada vähisöömise pidustusi kodus ning külalisi võõrustada, leiate siit 6 soovitust, mida peo organiseerimisel silmas pidada.

6 nõuannet vähipidustusteks:

1.    Kui vähid on pearoaks, serveeri 10 – 15 keedetud vähki külalise kohta. Kui pakud vähki eelroaks, serveeri 5 vähki külalise kohta.

2.    Varu vaagnaid serveerimiseks, vähinuge söömiseks, salvrätte ning kausse, kuhu panna ülejäägid vähi puhastamisest. Näppude puhastamiseks vett, kuhu on lisatud sidruniviilud või mustasõstralehed. 

3.    Vähisöömise juurde käib reeglina pits akvaviiti. Vähipidustustel võetakse üles ka lauluviisid, see on raske töö ning teeb januseks. 

4.    Vähi kõrvale sobib serveerida keedukartuleid, intensiivse maitsega juustu või röstsaia maitsevõi ja hakitud tilliga. 

5.    Korralda lõbus vähisöömise õpituba, mida viib läbi kogenud vähisööja. Algajad vähisööjad on Sulle tänulikud. 

6.    Dekoratsioonid! Ära unusta, et pidulikkuse lisamiseks sobivad küünlad või paberlaternad. Laternaid saab riputada näiteks puuokstele või terrassile. Traditsioonilistel vähipidustustel kannavad külalised peas naljakaid torbikmütse.

Vähipidustused artikkel2

  1. joogikultuur/OP-Anderson-akvaviit-joogikultuur
    O.P. Anderson Aquavit 40% 100 cl
    Rootsi päritolu maitsestatud viin, mille tasakaalus maitses on tunda köömneid, aniisi ja tilli.
    18,99 €
Toggle Nav