Weingut Nigl veinimaja

„Tõeline kunst on valmistada veini, milles on iseloomu ning elegantsust.“ Martin Nigl, Weingut Nigl veinimaja asutaja

Weingut Nigl veinimaja

Weingut Nigl veinimaja asub Kremstali piirkonnas Senftenberger Kirchenberg mäe jalamil. Selles veinimajas elas 12 sajandil prints Starhemberg ning alates 1994. a toimetab seal perekond Nigl. Nigl-te perekonnale kuuluvad ka restoran ja hotell, mis asuvad veinimaja esiosas. Veinide degusteerimine toimub maja tagumises osas.  Veinimaja on traditsiooniliste Austria Veinimajade Assotsiatsiooni liige (Traditional Austrian Wineries; "Österreichische Traditionsweingüter”). 

„Ideaalses tasakaalus veini valmistamine on tõeline kunst.  Oluline on tuua veinis ehedal kujul esile kõik see, mis leidub viinamarjades: puuviljane maitse, elegantsus, täidlus ja mineraalsus.“ 

Veinivalmistamisel peetakse kinni 800 aastastest traditsioonidest. Värske aroomiga valged veinid küpsevad suurtes mahutites, punased veinid laagerduvad aasta jooksul tammevaatides ning seejärel pudeldatakse.

Weingut Nigl veinimaja

Nigl - Austria hinnatuimad veinid

Krems Valley-s kasvatakse peamiselt Grüner Veltlinerit ja Rieslingut, kuid ka Muscatelleri ja Sauvignon Blanci populaarsus kasvab. Grüner Veltliner ja Riesling sellest piirkonnast on Austria hinnatuimad veinid.

Kremstal asub 70 km kaugusel Viinist, ideaalne piirkond, kus pinnaseks on mineraaliderohked kivimid: graniit, gneiss, kiltkivi ja ambfiboliit. Temperatuurid on päeval kõrged ja öösel jahedad, andes tulemuseks hea värskuse ja kontsentratsiooni viinamarjadele.  Viinamarjade korje toimub tavaliselt alates paarist nädalast kuni 2 kuuni. Igas istanduses toimub korje mitu korda, sest veinivalmistamiseks korjatakse vaid kõige küpsemad viinamarjad. Küpsed viinamarjad tagavadki veinide kõrge kvaliteedi. 

Toggle Nav