Veinimaad

Artiklid

 • USA

  Californias on sobiv kliima ja muld viinamarjaistandike jaoks. Zinfandel on Californiale omane viinamarjasort, millest pressitud rikkaliku aroomiga tintjat veini on juba aastaid kasutatud segatud California bordoopunasele iseloomu andmiseks.
 • Tšiili – Eesti veinisõprade lemmik

  Geograafiliselt pika ja kitsa kujuga Tšiili pakub suurepäraseid eeldusi väga erinevate veinide tootmiseks. Soojas keskorus toodetud mahlakad punased veinid on juba pikka aega eestlaste lemmikud, nüüd on populaarsust kogumas ka jahedamate rannikualade värsked valged veinid. Läheme koos sommeljee Antti Uusitaloga veinireisile Tšiilisse.
 • Saksamaa

  Saksamaa veiniajalugu ulatub aastasse 100 eKr, kui roomlased ala vallutasid ning seal peatselt ka viinamarju kasvatama hakkasid. Keskaegsed mungaordud rajasid mitmed Saksamaa parimad viinamarjaistandused ja tõstsid sealse viinamarjakasvatuskultuuri kõrgele tasemele. Veini toodetakse enam kui 35 riigis üle maailma. Saksamaal on viinamarjakasvanduste all 247 000 aakrit maad, mis moodustab vaid 1 protsendi kogu ülemaailmselt viinamarjakasvatusele pühendatud maast. Samas valmistab Saksamaa vähem kui 3 protsenti kogu maailma veinitoodangust.
 • Prantsusmaa - ainulaadne veinimaa

  Prantsusmaa on paljude mõõdupuude alusel hinnates maailma suurim ja paeluvaim veinimaa. Euroopa suurriik on enam kui 2500 aastaga arenenud maailma suurimaks veiniriigiks. Lähme koos sommeljee Antti Uusitaloga põnevale tutvumisreisile maailma juhtivasse veiniriiki.
 • Portugal

  Portugal on mitmel moel vastuolude riik. Eriti viinamarjakasvatuses, kus on segunenud vanad traditsioonid, käsitöö ja kaasaegne tehnoloogia. Paari viimase aastakümne jooksul on veinitootmine olnud tõusu teel, kuid selle käigus on suured Portugali veinimõisad nagu nt Esporão suutnud säilitada oma identiteedi.
 • Lõuna-Aafrika – vaheldusrikaste oludega veinimaa

  Lõuna-Aafrikal on palju pakkuda värskete valgete ja vahuveinide ning mahlaselt puuviljaste punaste veinide sõpradele. Viimastel aastakümnetel tehtud investeeringud kvaliteeti ja mitmekülgsesse keskkonnasõbralikku mõtlemisse on muutnud Lõuna-Aafrika veinid rahvusvaheliselt populaarseks. Tulge koos sommeljee Antti Uusitaloga tugitoolireisile põnevasse Lõuna-Aafrikasse!
 • Itaalia

  Veinil on Itaalia kultuuris olnud läbi aegade oluline roll. Viinamarju kasvatatakse selle saapakujulise riigi igas maakonnas, arvukad sordid ning eri stiilid muudavad Itaalias seiklemise alati elamusrohkeks. Kõige paremini toimivad veinid toidulaual. Viinimaa Itaalia veinide valikust leiab täiusliku partneri nii argipäevase Bologna kastme kui ka luksusliku ulukiroa kõrvale.
 • Austraalia – julge ettevõtlikusega veiniriik

  Austraalia tugevus veinimaana põhineb julges usus ettevõtlusse ja võimes valmistada tänapäeva tarbijatele meeldivaid lopsakalt puuviljaseid veine. Lisaks täidlastele Shirazi viinamarjasordist veinidele valmistatakse austraalia istandustes valmivatest viinamarjadest väga erinevaid vahuveine, kaasaegseid valgeid veine ning mesiselt magusais dessertveine. Sommeljee Antti Uusitalo viib teid tugitoolireisile põnevasse Austraaliasse.
 • Argentiina

  Argentiina jõudmine ülemaailmselt tunnustatud veinimaade hulka on olnud pisut käänuline. Kvaliteedile rõhumine ja rahvusvahelistumine on aidanud Argentiina veinidel paljude veinisõprade südamesse jõuda. Kirglikult ja professionaalselt valmistatud veinidega tuleks teha tutvust ajal, kui grillsüsi kõige kuumem. Käime koos sommeljee Antti Uusitaloga veinireisil Argentiinas.
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi