Milline on pakiveinide kvaliteet päriselt ja kui kaua need säilivad?
Milline on pakiveinide kvaliteet päriselt ja kui kaua need säilivad?

5 fakti pakiveinidest!

Milline on pakiveinide kvaliteet päriselt ja kui kaua need säilivad?

Milline on pakiveini kvaliteet? 

Veini kvaliteet sõltub alati viinamarja kvaliteedist, veini tootmise iseärasustest ja aastakäigu headusest, mitte niivõrd pakendi tüübist. Kui tegemist on ühe tootega, st nii pudelil kui pakiveinil on ühesugused etiketid, on toodetel ka ühesugune kvaliteet.

Ainus vahe seisneb nende pakendis. Peamised erinevused pakendi tüübi puhul on tingitud pudeli puhul faktist, et naturaalsest korgitammest pudelikork laseb alati natuke õhku veinipudelisse. Õhuga kokku puutudes vein areneb ja muutub. Kui pudelisse pääseb liigselt õhku, võib vein oksüdeeruda ja muutub lõpuks äädikaks. Pakiveini kraani eesmärk on seevastu vältida hapniku ja veini kokkupuudet. 

Pakiveinid säilivad pikalt peale avamist

Kui vein puutub kokku õhuga, algab veini oksüdeerimine. Avatud veinipudelis säilib vein külmkapis loetud päevad. Pakiveini kraan on aga ehitatud nii, et vaakumpakendis kotti ei satuks õhku. Avatud kraaniga pakivein säilib külmkapis kuni neli nädalat (sh ka punane vein).  Avamata pakivein säilib umbes aasta peale tootmise kuupäeva (Filling date), mis on alati märgitud pakendile. 
UV kiirgus ja valgus on samuti veini vaenlased ja pudeliveinide puhul avaldavad olulist mõju veini arenemisele. Pakis on aga veinid valguse eest täielikult kaitstud.  

Milline on pakiveinide kvaliteet päriselt ja kui kaua need säilivad?

Pakiveinide pakendid on keskkonnasõbralikud

Ükskõik, kas veinid pudeldatakse või pakendatakse pakki, tekib selle tegevuse tagajärjel tootmisjääke. Siiski on papist veinipakendi tootmine keskkonnasõbralikum. Pakendi papist osa saab taaskasutada või näiteks põletada ahju kütmisel. 
Näiteks, Chill Out BIB veinipakkidel on spetsiaalne avamise riba, millega saab pappkarbi mugavalt avada ning plastist veinikott välja võtta. 

Pakiveinid on mugavad!

Pakiveinid õigustavad ennast piknikutel, matkadel või ekskursioonidel.  Üks pakivein kaalub palju vähem kui neli klaasist veinipudelit. Lisaks ei lähe pakivein katki nii nagu klaas ja seda on lihtne kaasas kanda.
Eelnevalt jahutatud pakivein hoiab jahutuskotis ka toidud jahedana! 

Pakiveinidel on üha suurem valik ja hea hind

Pakiveinid koguvad üha rohkem populaarsust ning ka nende valik turul on pidevalt laienemas. Siin leidub veine igale maitsele. Vaata Joogikultuuri pakiveini valikut SIIT!
Lisaks on pakiveini hind taskukohasem kui pudeliveinil. Kolmeliitrine BIB pakivein on soodsam kui neli klassikalises mõõdus sama veinipudelit.

Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi