5 fakti pakiveinidest!

5 fakti pakiveinidest!

Milline on pakiveinide kvaliteet päriselt ja kui kaua need säilivad?

Milline on pakiveini kvaliteet? 

Veini kvaliteet sõltub alati viinamarja kvaliteedist, veini tootmise iseärasustest ja aastakäigu headusest, mitte niivõrd pakendi tüübist. Kui tegemist on ühe tootega, st nii pudelil kui pakiveinil on ühesugused etiketid, on toodetel ka ühesugune kvaliteet.

Ainus vahe seisneb nende pakendis. Peamised erinevused pakendi tüübi puhul on tingitud pudeli puhul faktist, et naturaalsest korgitammest pudelikork laseb alati natuke õhku veinipudelisse. Õhuga kokku puutudes vein areneb ja muutub. Kui pudelisse pääseb liigselt õhku, võib vein oksüdeeruda ja muutub lõpuks äädikaks. Pakiveini kraani eesmärk on seevastu vältida hapniku ja veini kokkupuudet ning säilitada veinis värskust.

Pakiveinid säilivad pikalt peale avamist

Kui vein puutub kokku õhuga, algab veini oksüdeerimine. Avatud veinipudelis säilib vein külmkapis loetud päevad. Pakiveini kraan on aga ehitatud nii, et vaakumpakendis kotti ei satuks õhku. Avatud kraaniga pakivein säilib külmkapis kuni neli nädalat (sh ka punane vein).  Avamata pakivein säilib umbes aasta peale tootmise kuupäeva (Filling date), mis on alati märgitud pakendile.  UV kiirgus ja valgus on samuti veini vaenlased ja pudeliveinide puhul avaldavad olulist mõju veini arenemisele. Pakis on aga veinid valguse eest täielikult kaitstud. 

Matua pakivein

Pakiveinide pakendid on keskkonnasõbralikud

Ükskõik, kas veinid pudeldatakse või pakendatakse pakki, tekib selle tegevuse tagajärjel tootmisjääke. Siiski on papist veinipakendi tootmine keskkonnasõbralikum. Pakendi papist osa saab taaskasutada või näiteks põletada ahju kütmisel. Näiteks, Chill Out BIB veinipakkidel on spetsiaalne avamise riba, millega saab pappkarbi mugavalt avada ning plastist veinikott välja võtta.

Chill Out bag-in-box veinide puhul on tegemist keskkonda säästvate toodetega. Veinid on pakendatud 100% taaskasutavasse pakenditesse, lisaks on neil 90% väiksem CO2 jalajälg võrreldes sama koguse veinipudelitega. Pakiveinid on kompaksemad ja kergemad, mis tähendab, et nende transportimisele kulub vähem kütust.

Pakiveinid on mugavad ja kergesti avatavad

Pakiveinid õigustavad ennast piknikutel, matkadel või ekskursioonidel.  Üks pakivein kaalub palju vähem kui neli klaasist veinipudelit. Lisaks ei lähe pakivein katki nii nagu klaas ja seda on lihtne kaasas kanda. Eelnevalt jahutatud pakivein hoiab jahutuskotis ka toidud jahedana! 

Ilmselt on nii mõnigi kord veinipudel avamata jäänud, sest ühe pokaali veini pärast ei raatsi seda teha. Pakiveinidega on aga lihtne! Külmkapis seisev pakivein säilitab oma värskust lausa neli nädalat ja sa ei pea muretsema, et vein on juba järgmiseks päevaks oksüdeerunud.

Kraaniga pakiveine tuleks avada tagurpidi!

Kui pakend tagurpidi keerata ja papist kaitse eemaldada, saab kraani kergesti kätte. Kui avada pakki õigetpidi, on kraani peal kolm liitrit veini ning sel juhul peab kraani kättesaamiseks rohkem vaeva nägema.

Mitu klaasi saab pakiveinist?

Täna on pakiveinid saadaval erinevas suuruses: 1,5 L pakivein vastab kahele normaalsuuruses (75 cl) pudelile, 2,25 L pakk kolmele ja 3 L pakend neljale pudelile.

Veinipokaalis on enamasti 12 - 16 cl veini, seega saab ühest 75 cl suurusega veinipudelist 4 - 6 pokaali. 3 L veinipakist jätkub veini 16- 24 pokaali jaoks.

Pakiveinidel on üha suurem valik ja hea hind

Pakiveinid koguvad üha rohkem populaarsust ning ka nende valik turul on pidevalt laienemas. Kui varasemalt olid pakiveinid tuntud kui odavama ja kehvema sisuga tooted, siis nüüd leidub pakiveinina ka kvaliteetsemaid ja premium kategooria veine. Meie lehel leidub veine igale maitsele, vaata Joogikultuuri pakiveini valikut SIIT!

Lisaks heale sisule on pakiveini hind taskukohasem kui pudeliveinil. Klaaspudeli sisseostuhind on veinitootjale tunduvalt kõrgem kui papist pakendi hind ning see kajastub ka hindadele meie poodides. Kolmeliitrise BIB pakiveini hind on soodsam kui neli klassikalises mõõdus sama veinipudelit.

 1. Santa Christina Sauvignon Blanc
  Santa Christina Sauvignon Blanc
  Äärmiselt puuviljane ning värske valge vein. Sobib aperitiiviks, värskete salatite, suupistete ning valge kala juurde.
  18,99 €
  6,33 € / l
 2. inriver-prod/Santa_Christina_Cabernet_Sauvignon
  Santa Christina Cabernet Sauvignon
  Maitselt marjane ja vürtsikas punane vein sobib hästi grillitud või ahjus küpsetatud lihade juurde.
  18,99 €
  6,33 € / l
 3. joogikultuur/Chill-Out-Chenin-Blanc-pakivein
  Chill Out Chenin Blanc
  Puuviljaaroomidest tulvil värske karakteriga vein, mis sobib ideaalselt nautimiseks heas seltskonnas.
  17,99 €
  6,00 € / l

10
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11

Ole kursis meie uudistega!


Joogikultuuri trendid, uued joogisoovitused ning kokteilide retseptid mugavalt sinu postkasti.

Liitu Joogikultuuri uudiskirjaga

Sisesta oma e-posti aadress