Koskenkorva Vodka

Koskenkorva külas on elu lihtne. Meil on kvaliteetne oder, puhas allikavesi ja pühendunud farmerid. Loodus on andnud meile kõik, et teha suurepärast vodkat. Nii lihtne see ongi.

Oder

Koskenkorva vodka valmistatakse Põhjamaade jaoks aretatud odrast, mis annab parima saagi just arktilises kliimas. Oder pärineb Koskenkorva küla ümbrusest, mida kasvatavad kohalikud farmerid.   Tootmisel kasutatakse lühikese kasvuperioodiga odra sorte nagu nt Saana ja Kunnari, mis on aretatud spetsiaalselt Koskenkorva Vodka valmistamiseks.  Fermentatsiooni ja destilleerimise protsessid on tänu odrale niivõrd puhtad, et nõuavad vähem pesemist ja vett.   

Vesi

Koskenkorva Vodka teiseks põhiliseks koostisosaks puhas põhjavesi.  Anora Rajamäki villimistehases kasutatakse 100% filtreerimata puhast põhjavett, mis täidab kõik kvaliteedinõuded ilma igasuguse keemilise või mehhaanilise töötluseta.  Vee kvaliteeti kontrollitakse regulaarselt väliste hindajate poolt. Veekvaliteedi säilitamiseks kaitseb Anora Rajamäe põhjavee piirkondi. Puurimispiirkondade maa kuulub Anora ning põhjavee kaitsmiseks on nendel aladel piiratud ehitustegevus ning seal luuakse kaitsealasid. Anora eesmärk on vähendada heitvee mahtu 20%-ni.

Pidevdestillatsioon

Koskenkorva piiritusetehas on kaasaegne ja modernne tehas, kus tootmine toimub väga jätkusuutlikul moel. Aasta jooksul kasutatavast 200 miljonist kilost odrast ei lähe mitte midagi raisku. Pidevdestillatsiooni käigus kulub ka vähem energiat ja vett võrreldes teiste destillatsiooni meetoditega. Unikaalse protsessi tulemusena saadakse nii puhas piiritus, et viina tootmiseks piisab vaid puhta vee lisamisest. Puudub igasugune vajadus segu aktiivsöega või mõnel muul moel filtreerida. 

Kohalikud farmerid

Koskenkorva vodka valmistatakse odrast, mida kasvatavad üle 2000 kohaliku farmeri ning seda juba viimased 60 aastat. Paljud neist on mitmendat generatsiooni põllumehe ametis ning odra kasvatamise põhimõtteid antakse põlvest põlve edasi.  Anora aitab farmeritel saavutada kõrge kvaliteediga odrasaaki ning keskkonnasõbralikku põlluharimist. 

Climate Action Koskenkorva
 1. joogikultuur/Koskenkorva-Vodka-Climate-Action-70cl-joogikultuur
  Koskenkorva Vodka Climate Action 40% 70 cl
  Koskenkorva Climate Action on maailma esimene viin, mis on valmistatud regeneratiivselt kasvatatud odrast.
  13,99 €
  19,99 € / l

Koskenkorva eesmärk on olla maailma kõige jätkusuutlikum viin!

Koskenkorva Vodka Climate Action’i turule toomine viib Koskenkorva kaubamärgi veel ühe sammu lähemale eesmärgile olla maailma kõige jätkusuutlikum viin. 2018 aasta lõpus hinnati Altiat konkursil Drinks Business Green Awards tiitliga Green Company of the Year. Tiitel omistati Altiale just eelkõige Koskenkorva piiritusetehase  keskkonnasõbralikkuse tõttu. Tehase ringmajanduse ja taaskasutuse määr on 99,9%, mis tähendab, et tehas töötab sisuliselt jäätmevabalt. Aasta jooksul kasutatavast 200’000 tonnist odrast ei lähe mitte midagi raisku, isegi odra kestad kasutatakse ära biokütusena Koskenkorva bioenergia jõujaamas auruenergia tootmiseks. Koskenkorva Climate Action Vodka valiti 2020 aasta lõpus The Spirit Business’i poolt 50 kõige innovatiivsema alkohoolse toote hulgas 4 kohale! Climate Action Vodka tutvustavat videot vaata SIIT!

 1. 1026585
  Koskenkorva Salmiakki PET
  Rahvusvahelist tunnustust pälvinud skandinaavlaste lemmik vürtsikas-soolane lagritsamaitseline lik...
  8,99 €

Artiklid

Kokteilid ja retseptid

Ole kursis meie uudistega!


Joogikultuuri trendid, uued joogisoovitused ning kokteilide retseptid mugavalt sinu postkasti.

Liitu Joogikultuuri uudiskirjaga

Sisesta oma e-posti aadress