45704280213
45704280213

Koskenkorva

Koskenkorva külas on elu lihtne. Meil on kvaliteetne oder, puhas allikavesi ja pühendunud farmerid. Loodus on andnud meile kõik, et teha suurepärast vodkat. Nii lihtne see ongi.

Oder

Koskenkorva vodka valmistatakse Põhjamaade jaoks aretatud odrast, mis annab parima saagi just arktilises kliimas. Oder pärineb Koskenkorva küla ümbrusest, mida kasvatavad kohalikud farmerid.  
Tootmisel kasutatakse lühikese kasvuperioodiga odra sorte nagu nt Saana ja Kunnari, mis on aretatud spetsiaalselt Koskenkorva Vodka valmistamiseks. 
Fermentatsiooni ja destilleerimise protsessid on tänu odrale niivõrd puhtad, et nõuavad vähem pesemist ja vett.   

Vesi

Koskenkorva Vodka teiseks põhiliseks koostisosaks puhas põhjavesi. 
Altia Rajamäki villimistehases kasutatakse 100% filtreerimata puhast põhjavett, mis täidab kõik kvaliteedinõuded ilma igasuguse keemilise või mehhaanilise töötluseta.  Vee kvaliteeti kontrollitakse regulaarselt väliste hindajate poolt. Veekvaliteedi säilitamiseks kaitseb Altia Rajamäe põhjavee piirkondi. Puurimispiirkondade maa kuulub Altiale ning põhjavee kaitsmiseks on nendel aladel piiratud ehitustegevus ning seal luuakse kaitsealasid. 

Altia eesmärk on vähendada heitvee mahtu 20%-ni.

Pidevdestillatsioon

Koskenkorva piiritusetehas on kaasaegne ja modernne tehas, kus tootmine toimub väga jätkusuutlikul moel. Aasta jooksul kasutatavast 200 miljonist kilost odrast ei lähe mitte midagi raisku. Pidevdestillatsiooni käigus kulub ka vähem energiat ja vett võrreldes teiste destillatsiooni meetoditega. Unikaalse protsessi tulemusena saadakse nii puhas piiritus, et viina tootmiseks piisab vaid puhta vee lisamisest. Puudub igasugune vajadus segu aktiivsöega või mõnel muul moel filtreerida. 

Kohalikud farmerid

Koskenkorva vodka valmistatakse odrast, mida kasvatavad üle 2000 kohaliku farmeri ning seda juba viimased 60 aastat. Paljud neist on mitmendat generatsiooni põllumehe ametis ning odra kasvatamise põhimõtteid antakse põlvest põlve edasi. 
Altia aitab farmeritel saavutada kõrge kvaliteediga odrasaaki ning keskkonnasõbralikku põlluharimist. 

 Koskenkorva Vodka Climate Action

Koskenkorva eesmärk on olla maailma kõige jätkusuutlikum viin!

Koskenkorva Vodka Climate Action’i turule toomine viib Koskenkorva kaubamärgi veel ühe sammu lähemale eesmärgile olla maailma kõige jätkusuutlikum viin. 2018 aasta lõpus hinnati Altiat konkursil Drinks Business Green Awards tiitliga Green Company of the Year. Tiitel omistati Altiale just eelkõige Koskenkorva piiritusetehase  keskkonnasõbralikkuse tõttu. Tehase ringmajanduse ja taaskasutuse määr on 99,9%, mis tähendab, et tehas töötab sisuliselt jäätmevabalt. Aasta jooksul kasutatavast 200’000 tonnist odrast ei lähe mitte midagi raisku, isegi odra kestad kasutatakse ära biokütusena Koskenkorva bioenergia jõujaamas auruenergia tootmiseks. 

Koskenkorva Climate Action Vodka valiti 2020 aasta lõpus The Spirit Business’i poolt 50 kõige innovatiivsema alkohoolse toote hulgas 4 kohale!

Climate Action Vodka tutvustavat videot vaata SIIT!
 

Koskenkorva - viin külast!
Koskenkorva Vodka
Koskenkorva Vodka
Koskenkorva Vodka on valmistatud farmerite poolt kasvatatud odrast, mis pärineb Koskenkorva küla ümbrusest. Isegi allikavesi, mida me kasutame, on nii puhas, et see ei vaja filtreerimist – ei mingit vaeva, lihtsalt hea Koskenkorva külas valmistatud vodka!
Koskenkorva Organic Vodka
Koskenkorva Organic Vodka
Koskenkorva Vodka Organic toodetakse jätkusuutlikul viisil kõrge-kvaliteedilisest toorainest. Toorainena kasutatakse geneetiliselt muundamata orgaaniliselt kasvatatud otra ja puhast, filtreerimata Rajamäki põhjavett.
Koskenkorva Vodka Climate Action
Koskenkorva Vodka Climate Action
Maailma esimene viin, mis on valmistatud regeneratiivselt kasvatatud odrast! Keskkonnasõbralikult toodetud Climate Action Vodka võitleb sõna otseses mõttes kliimamuutuste vastu. Regeneratiivne ehk taastav põllumajandus vähendab nii süsinikdioksiidi heidet kui ka parandab bioloogilist mitmekesisust, vähendab erosiooni ja muudab mulla toitvamaks, kasvatades saagikust.
Koskenkorva Vodka Blueberry Juniper
Blueberry Juniper
Maitsev ja populaarne mustikaviin naturaalsete maitsetega. Lisatud kadakaekstrakt toob välja värske Skadinaavia metsade maitse ning võimaldab toodet kasutada paljude erinevate kokteilide koostisosana.
Lemon Lime Yarrow
Lemon Lime Yarrow
Värsked tsitruselised ja taimsed maitsed loovad uusi kogemusi, neid on sama lihtne kasutada nagu kõiki tsitrusemaitselisi viinasid, kuid raudrohi lisab joogile unikaalsust. Raudrohu ekstrakt on pärit Soomest, Hämeenkyröst, ning see on segatud naturaalsete laimi- ja sidrunimaitsetega.
 Koskenkorva 7 Botanicals Vodka
Koskenkorva 7 Botanicals Vodka
Koskenkorva 7 Botanicals Vodka on suvine kooslus seitsmest erinevast taimest ja lillest. Värske maitseprofiiliga viinas on tunda lavendlit, roosijuurt, pärnaõisi, tsitruselisi ja kanepit. Saadaval limiteeritud koguses!
Village Drinks
Village Drinks
Koskenkorva Village kokteilid on eheda maitsega kokteilijoogid, mis on tavapärasest väiksema suhkursisaldusega. Maitselt värsked ja naturaalsed kokteilid on inspireeritud klassikalistest kokteilidest, olles oma olemuselt siiski Koskenkorva küla „nägu“ - lihtsad, ausad ja värskendavad.
Koskenkorva liköörid
Koskenkorva liköörid
Koskenkorva ehedamaitselised liköörid on valmistatud ainult naturaalsest toorainest ja on tavapärasest väiksema suhkrusisaldusega.
Liköörid on sobilikud ka veganitele!
Koskenkorva valmiskokteilid
Koskenkorva valmiskokteilid
Koskenkorva valmiskokteilide sarja kuuluvad klassikalistest kokteilidest inspireeritud kokteilid, mis on naturaalse maitsega, värsked ja sobilikud ka veganitele. ⁠
Oled lisanud selle oma soovinimekirja

Tere tulemast joogikultuuri lehele!

Kinnitan, et olen vähemalt 18 aastane.

JAH

Sait kasutab küpsiseid, et jälgida teie seadeid ja statistikat. Loe edasi